Рубрика: Суспільство

21 березня

Ужгород прикрасила ще одна міні-скульптурка (фото)

foto

Цього разу витвір Михайла Колодка з’явився перед будівлею Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, на Православній набережній.

Скульптору вдалося майстерно зобразити корону Святого Іштвана – традиційну священну корону угорських королів, яка вважається одним з головних символів Угорщини.

Вчора, 19 березня, відбулося офіційне представлення нової ужгородської міні-скульптурки. Корона Святого Іштвана зображена ніби на подушці та встановлена на вершечку пам’ятного знаку, де українською і угорською мовами зазначений її історичний шлях.

Генеральний консул Угорщини у місті Ужгороді, Йожеф Бугайла, привітав присутніх та зауважив, що минулоріч в Угорщині відзначали 40-річчя з дня повернення корони на Батьківщину. Тож міні-скульптуру планували встановити ще раніше та приурочити до цієї пам’ятної дати.

 

Йожеф Бугайла також розповів історію, чому хрест на короні трохи похилений: «Багато хто з істориків вважав, що такий дефект виник під час бойових дій, можливо від удару меча. Лише у 2006 році експертам вдалося повністю відкинути цю теорію. Виявилося, що на одній з коронацій, ще на початку 1600 років, загубили ключ від скрині, де зберігалася корона Святого Іштвана. Тоді, в якості вимушеної міри, скриню зламали і так пошкодили «символ королів».

У свою чергу, голова Національного інституту стратегічних досліджень Угорщини, Єно Сас, зазначив – те, що корона збереглася до сьогоднішнього дня є справжнім дивом:

– Ми угорці, теж піддавалися численним випробуванням, як і корона Святого Іштвана. Проте, нам вдалося вистояти. Можливо саме тому, сьогоднішня подія є визначною – з народу тільки тоді може бути сильна нація, якщо буде створена міцна громада. Ми завжди маємо пам’ятати своє минуле і дбати про майбутнє.

На завершення урочистостей Йожеф Бугайла та Єно Сас поклали вінки до мініатюрної копії корони Святого Іштвана.

Вікторія КОПИНЕЦЬ


21 березня 2019, 10:01
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїнСхожі новини


Біля Білого дому сталися масові заворушення

Как увлажнить кожу: лучшие косметические средства

У Вірменії коронавірус виявили у прем'єр-міністра

Відновлено пропускні операції у пунктах пропуску «Малий Березний» та «Малі Селменці»

МОЗ затвердило правила роботи басейнів і спортзалів на карантині

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину