Рубрика: Політика

17 березня

На президентських виборах у Словаччині лідирує жінка-адвокат

foto

Зузана Чапутова, яка брала участь в антикорупційних протестах, і заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович вийшли до другого туру президентських виборів. Підраховано вже 98,7 відсотка голосів.

Після підрахунку 99,88 відсотка голосів на президентських виборах у Словаччині лідирує представниця позапарламентської ліберальної партії "Прогресивна Словаччина", адвокат Зузана Чапутова. Про це у неділю, 17 березня, повідомляє агенція AFP. За Чапутову на виборах, що відбулись 16 березня, проголосували 40,55 відсотка словацьких виборців.

 

На другому місці опинився заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович - у нього 18,66 відсотка голосів. Таким чином, Чапутова і Шефчович вийшли до другого туру президентських виборів, який відбудеться 30 березня.

Чапутова брала участь у масових протестах проти корупції, що почалися після вбивства журналіста Яна Куціяка. 27-річний журналіст Ян Куціяк і його наречена були застрелені 21 лютого 2018 року у власному будинку неподалік Братислави. В останньому матеріалі, над яким Куціяк працював перед смертю, він досліджував зв'язки наближених прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з італійськими підприємцями, які, своєю чергою, були пов'язані з мафією. Стаття була опублікована вже після його загибелі.

Вбивство журналіста викликало хвилю протестів у Словаччині, внаслідок чого у відставку пішли глава уряду країни, двоє його помічників, глава МВС, очільник поліції, а також міністр культури, який формально курирував журналістів у країні.

Джерело: Українська служба DW


17 березня 2019, 10:32
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


4 нові випадки коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді

На в’їзді до села Ворочево на Перечинщині встановили пропускний пункт

У 341 ужгородця підтверджено COVID-19

На базі депутатської групи "За майбутнє" створено нову однойменну партію

В Заккарпатській області проживає 1 253 028 осіб - Держстат

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину