Рубрика: Суспільство

15 березня

1 квітня розпочинається черговий призов на строкову військову службу

foto

В 2019 році весняний і осінній призов буде тривати довше.

1 квітня починається весняний призов на строкову службу. У цьому році він триватиме довше, ніж зазвичай - підписаний відповідний указ.


Згідно з указом Президента, з 1 квітня по 30 червня, а також з 1 жовтня по 31 грудня 2019 року в усіх областях України буде проходити набір на строкову військову службу.

На військову службу до лав ЗСУ будуть призиватися "придатні за станом здоров'я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу", передає Укрінформ.

Термін служби в армії, згідно із законом "Про військовий обов'язок і військову службу" для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра - 12 місяців.

Незважаючи на підвищення призовного віку до 20 років, юнаки 18-19 років мають можливість за бажанням пройти службу в армії на контрактній основі.

Призовна кампанія у разі необхідності протягом року може бути продовжена на підставі указу Президента. Крім того, чинне законодавство дозволяє главі держави оголосити дострокові і додаткові заклики строковиків.

У разі, якщо громадянин отримав повістку з військкомату, він зобов'язаний прибути на призовну дільницю у строк, зазначений у повістці. Неотримання повістки з якихось причин не є підставою для ігнорування призову, так що після оголошення про початок нового призову в армію, військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки у військкомат можуть вважатися лише форс-мажорні ситуації, серед яких: смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі), стихійне лихо, хвороба призовника.

Законодавством України також передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку або взагалі не підлягають військовому призову. "Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності", - йдеться в законі "Про військовий обов'язок і військову службу". Наприклад, якщо у призовника є дитина до 3 років або двоє і більше дітей, студенти денних відділень ПТУ, внз і духовних семінарій, призовники, які є єдиними годувальниками в сім'ї, священнослужителі та ін.

У законі також перераховані категорії громадян, які мають повне звільнення від служби в армії. Серед них - ті, хто визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби, хто досяг 27-річного віку на день відправки на строкову службу, засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання та ін

Варто відзначити, що в українському законодавстві передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення норм, що стосуються військової служби.

Так, за неявку у військкомат, відповідно до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення і 170-255 гривень - за повторне порушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби може настати за статтею 335 КК і передбачає обмеження волі до трьох років.

Як повідомили в Міноборони, в 2018 році підлягали призову 15 тис. 190 осіб. З них у Збройні сили були спрямовані 8 990 тис. осіб, у Держспецслужбу транспорту - 1 тис., в Нацгвардію - 4 тис., в Держприкордонслужбу - 1 200 тис. чоловік.

Про кількість призовників, які проходитимуть службу в ЗСУ в 2019-2020 рр. в Генштабі Міноборони повідомлять наступного тижня.

Указ № 22/2019 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2019 році" Президент України Петро Порошенко підписав 30 січня 2019 року.


15 березня 2019, 15:45
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кількість українців, що витрачають на комунпослуги 50% доходу, різко зросла

Відбулися зміни у маршрутах та розкладі руху приміських поїздів в Закарпатській області

Экзотика на огороде: ТОП необычных овощных культур

Укрпошта відновила прийом посилок з Китаю

Алхимия в литературе

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину