Рубрика: Політика

14 березня

Парламент Британії відмовився виходити з ЄС без угоди

foto

Сьогодні у Палаті громад відбудеться ще одне голосування – депутати вирішуватимуть, чи потрібно відкладати Brexit на певний період

Палата громад парламенту Великої Британії проголосувала проти того, щоб 29 березня країна вийшла зі складу Європейського союзу без угоди з Брюсселем, пише ЄП

Рішення підтримали 321 депутатів, проти проголосували 278 законодавців.

Голосування було символічним і його результати не матимуть юридичної сили, тобто фактично не можуть завадити "жорстокому" Brexit, тому що вихід з ЄС без угоди залишається юридично обов’язковим, якщо не досягнута угода.

Депутати підтримали поправку, яка передбачає, що парламент відмовляється виходити з ЄС без угоди за будь-яких обставин. В урядовій пропозиції йшлося про відмову від виходу без угоди 29 березня, але не загалом. Поправку підтримали 312 депутатів, проти – 308.

Другу поправку, яка вимагала від уряду продовжити дію статті 50 до 22 травня і запропонувати перехідний етап до кінця 2021 року, депутати відхили. Поправку підтримали 164 депутати, проти – 374.

У британському уряді вже заявили, що не погоджуються з результатами голосування, тому що до урядових пропозицій була внесена поправка, і зазначають, що рішення парламенту не є обов’язковим. Однак, за даними британських ЗМІ, четверо міністрів підтримують поправки і погрожують відставками, якщо уряд наполягатиме на своїй позиції.

Під час дебатів у парламенті представник уряду заявив, що у разі "жорсткого" Brexit уряд Британії розгляне варіант введення прямого правління в Північній Ірландії.

Сьогодні у Палаті громад відбудеться ще одне голосування – депутати вирішуватимуть, чи потрібно відкладати Brexit на певний період.

Якщо Британія ухвалить перенесення термінів виходу, це рішення також повинні будуть затвердити решта 27 країн ЄС. Саміт лідерів ЄС запланований на 21-22 березня.


14 березня 2019, 9:04
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Гройсман вирішив не випробовувати долю

Президент заявив про розпуск Верховної Ради

Зеленський попросив Верховну Раді нарешті скасувати недоторканість

Зеленський склав присягу Президента України

Урядова криза в Австрії: президент підтримав позачергові вибори

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину