Рубрика: Політика

13 березня

В ООН побачили в Україні "атмосферу залякування"

foto

В ООН опублікували доповідь, присвячену ситуації в цивільному просторі з основними свободами напередодні виборів в Україні.

Напади на представників громадянського суспільства в Україні "створили атмосферу залякування". Про це повідомляється в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє DW.
 
 
Доповідь присвячена ситуації в цивільному просторі з основними свободами напередодні президентських і парламентських виборів в Україні.
 
Відзначається, що дослідження провели з початку 2018 року до 15 лютого 2019 року, задокументовано 164 порушення на підконтрольних Україні територіях. Зокрема, представники УВКПЛ зафіксували тенденцію до збільшення кількості нападів і погроз, спрямованих на представників громадянського суспільства. Серед них - вбивство Катерини Гандзюк, напади на журналістів NewsOne та адвокатів журналіста Василя Муравицького.
 
"Ці напади створили атмосферу залякування, що впливає на здатність і готовність людей відкрито обговорювати суспільно важливі питання, перш за все - висловлювати свою незгоду з політикою або побоювання щодо політики", - наголошується в доповіді.
 
Також задокументовано, щонайменше, 34 порушення, які прямо пов'язані з вкрай правими групами. "Більшість таких нападів не розслідується, до того ж, нерідко правоохоронці і самі вдаються до утисків, як, наприклад, у справі з доступом до персональних даних журналісток Христини Бердинських та Наталії Седлецької", - цитує видання доповідь ООН.
 
Крім того, на думку УВКПЛ, процес отримання автокефалії УПЦ посилив напруженість між релігійними громадами. У доповіді розповідається про десять фактів погроз і залякувань священнослужителів - переважно УПЦ Московського патріархату. При цьому джерелом тиску на релігійних діячів названі як ультраправі групи, так і СБУ.
 
У той же час, в іншому звіті, також опублікованому УВКПЛ, відзначається, що відповідальність за більшість випадків порушень прав людини за останні три місяці лежить на керівництві непідконтрольних районів Донбасу та так званої влади Криму. Незважаючи на обмежений доступ в ОРДЛО і неможливість роботи в Криму, Моніторингова місія з прав людини зафіксувала на цих територіях 189 порушень за листопад - лютий.

13 березня 2019, 11:06
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Гройсман вирішив не випробовувати долю

Президент заявив про розпуск Верховної Ради

Зеленський попросив Верховну Раді нарешті скасувати недоторканість

Зеленський склав присягу Президента України

Урядова криза в Австрії: президент підтримав позачергові вибори

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину