Рубрика: Суспільство

12 березня

Порушення правил експлуатації газових приладів та обладнання вартували шістьом закарпатцям життя

foto

У 2018 році

Експлуатація несправного газового обладнання та вентиляційно-димових каналів небезпечна для здоров’я та життя громадян.

За підтвердженою інформацією, у 2018 році на Закарпатті сталося 7 нещасних випадків, пов’язаних із використанням природного газу у побуті. В результаті 15 осіб травмувалися, а 6 з них загинули. Усі померлі, за висновками лікарів, отруїлися чадним газом.

Найчастіше повідомлення про нещасні випадки приходять з Виноградівщини. Зокрема, на початку грудня 2018 року у с.Пушкіно Виноградівського району, отруївшись чадним газом, померли чоловік та жінка. Як виявилося, у кухні будинку, де проживали потерпілі, був самовільно встановлений двоконтурний газовий котел. Однак, у приміщенні був відсутній вентиляційний канал. Як пояснив головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський, аби не допустити такої ситуації, споживачі повинні дотримуватися правил експлуатації газових приладів та встановити сигналізатор чадного газу та контролю до вибухових концентрацій газу.

Ще в одному приватному будинку Виноградівщини (у с.Широке) у перших числах нового року стався нещасний випадок з використанням газу в побуті, який завершився смертю потерпілого. Як показало розстеження, власник будинку підключив двоконтурний опалювальний котел до несправного димового канала, який мав корозійне пошкодження, а сам канал знаходився в зоні вітрового підпору.

Димові та вентиляційні канали потрапляють у зону вітрового підпору, коли порушуються правила їх встановлення. Тоді висота каналу відповідно до даху будинку, сусідніх висотних будівель та високих дерев розташовується таким чином, що вітер «задавлює» продукти згоряння всередину приміщення. Аби уникати таких випадків необхідно перед початком опалювального сезону прочищати димові та вентиляційні канали. Крім того, для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, які виконуються спеціалізованими підприємствами (нарощення висоти димових та вентиляційних каналів з проведенням утеплення по цілій довжині).

У іншому населеному пункті Виноградівського району, у селі Черна, на початку року стався інцидент, де постраждало ще одне подружжя. Там власник будинку самовільно встановив протічний водонагрівач, який викидав продукти згорання безпосередньо у житлове приміщення. Комісія, що здійснювала розстеження, визначила, що власник порушив ряд вимог, в тому числі не забезпечив проведення первинної та періодичних перевірок вентиляційного каналу.

Серед основних причин, які найчастіше призводять до летальних випадків, є:

- самовільне встановлення газових приладів;
- відсутність вентиляційного каналу та доступу повітря у приміщення;
- несправність димових та вентиляційних каналів;
- влаштування витяжної вентиляції із штучним спонуканням у приміщенні, де встановлені газові прилади із відведенням продуктів згорання в димохід;
негерметичність каналів;
- самовільне втручання в систему газопостачання власника будинку;
- несправність автоматики безпеки газових приладів;
- використання газових приладів не за призначенням (обігрів кімнат за допомогою газових плит, пальників та іншого обладнання).

Враховуючи вищенаведену інформацію, ПАТ «Закарпатгаз» звертається до всіх громадян бути свідомими і не порушувати правила встановлення або експлуатації газових приладів та обладнання. Від цього залежить здоров’я і життя найрідніших!


12 березня 2019, 16:10
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Пом’якшення карантину на Великодні свята неможливе

На кордоні України рекордно впав пасажиропотік

Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину