Рубрика: Кримінал

12 березня

Суд у Кракові заслухав свідків підпалу угорського центру в Ужгороді

foto

Триває судовий процес над трьома громадянами Польщі, обвинуваченими у нападі на Товариство угорської культури Закарпаття

«Стара (мама – ред.) не пустила би мене в Україну», - так один з членів польської праворадикальної організації Falanga відмовив в участі в акції Міхалу П., організатору підпалу Товариства угорської культури в Ужгороді.

У краківському суді триває процес над трьома поляками, обвинуваченими у підпалі в 2018 року будівлі Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді. Це 22-річний Томаш С. з Кракова і 25-річний Адріан М. з Бидґощі, а також Міхал П., координатор малопольського відділу радикальної організації Falanga.

Саме Міхал П. був організатором акції. Він звернувся із пропозицією до Томаша С. і Адріана М. Обоє за кидання «коктейлю Молотова» у будинок центру угорської культури та пошкодження фасаду мали отримати по приблизно 2,2 тис. злотих (510 євро).

У понеділок, 11 березня, у краківському суді свідчення давали особи, пов’язані із організацією Falanga. Один із чоловіків ствердив, що Міхал П. також йому пропонував взяти участь в атаці в Україні за 1,5 тис. злотих (350 євро). Він відмовився, написавши Міхалу П. у месенджері Telegram: «Стара мене не пустила би в Україну».

Метою акції було загострення конфлікту між угорською меншиною та Україною, а також дискредитація «українських бандерівців». Для того, щоб показати, що акція нібито була здійсненна українськими націоналістами, Адріан М. намалював на стіні будинку свастику та цифри «88», що є закодованим привітанням «Heil Hitler!».

Жоден зі свідків не вказав, що Міхал П. був єдиними організатором атаки. Вони ствердили, що його ініціатором міг бути Мануель Оксенрайтер, співпрацівник депутата Бундестагу Маркуса Фронмаєра із право-популістської партії Альтернатива для Німеччини (AfD), відомої своїми проросійськими симпатіями.

krakow.wyborcza.pl, PAP/Т.А.


12 березня 2019, 14:46
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті поліція встановила осіб, причетних до збройного нападу на мешканця Берегівщини

На Закарпатті прокуратура погодила підозри 8 учасникам злочинного угруповання

На Львівщині жорстоко вбили, спалили та закопали підлітків

На Ужгородщині прокурором доведено вину адвоката, який смертельно травмував дівчинку

На Закарпатті затримали учасників злочинного угруповання

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину