Рубрика: Суспільство

11 березня

Під’їзди ужгородських багатоповерхівок залишаться без освітлення?

foto

Без освітлення під’їздів, прибудинкових територій та з неробочими ліфтами – така неприємна ситуація загрожує третині Ужгорода через небажання житлово-експлуатаційних організацій сплачувати за спожиту електроенергію, яка використовується на освітлення під’їздів, прибудинкових територій, ліфтів тощо.

Йдеться про ТзОВ «ЖитлоСервіс», ПП «Ужгородський будинковий сервіс», ТзОВ «Управління житлом», ТзОВ «Наш Добробут», ТзОВ «Хаус менеджмент груп», які станом на кінець лютого 2019 року заборгували перед енергопостачальною компанією ТОВ «Закарпаттяенергозбут» майже 200 тис грн. При цьому рахунки на оплату електроенергії мешканцям міста ці компанії виставляють справно, а ось кошти переказувати енергопостачальнику чомусь забувають.

Нагадаємо, що згідно з рішенням виконкому Ужгородської міської ради, у ПЕРЕЛІК складових послуги з управління багатоквартирним будинком входить, зокрема, технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, а також оплата послуг щодо енергопостачання спільного майна багатоквартирного будинку, в тому числі освітлення місць загального користування і підвалів та енергопостачання ліфтів. Обслуговування технологічних електричних внутрішньобудинкових мереж, згідно з чинним законодавством, теж належить до житлово-комунальних послуг і власники мереж (ЖРЕРи, ЖЕКи, ОСББ тощо) виставляють рахунки за них мешканцям багатоквартирних житлових будинків разом із рахунками за утримання будинків та прибудинкових територій (так звану «квартплату»). Тобто, в цей тариф входить і оплата електроенергії, яку використовують для освітлення прибудинкових територій, під’їздів, роботу ліфтів. Усе це регламентується відповідними договорами між житлово-експлуатаційними організаціями та ТОВ «Закарпаттяенергозбут».

Читай також: Під’їзди без світла та відключені ліфти (ВІДЕО)

Проте впродовж тривалого часу згадані ужгородські житлово-експлуатаційні компанії не дотримуються умов договору і не розраховуються за електроенергію, використану на освітлення прибудинкових територій, під’їздів, роботу ліфтів. Дирекція ТОВ «Закарпаттяенергозбут» уже попередила ужгородців, що буде вимушена припинити постачання електроенергії на технологічні потреби всіх будинків, які належать до зони обслуговування п’ятьох ужгородських підприємств. Загалом це майже 9 тис абонентів або близько 30 тисяч жителів Ужгорода (майже третина всього населення міста!).

На численні звернення енергопостачальної компанії з приводу негайної оплати згадані житлово-експлуатаційні компанії не реагують. Неодноразові переговори за участі керівництва Ужгородської міської ради теж не дали результату. У той же час нагадуємо, що через борги енергопостачальник не зможе розрахуватися з енергоринком, а це є загрозою сталому електропостачанню всієї Закарпатської області!

Джерело: Закарпатенергозбут


11 березня 2019, 15:31
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Пом’якшення карантину на Великодні свята неможливе

На кордоні України рекордно впав пасажиропотік

Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину