Рубрика: Суспільство

11 березня

У православних християн розпочався Великий піст

foto

Великий піст був встановлений в перші століття християнства в пам'ять про те, як Ісус Христос 40 днів голодував у пустелі перед виходом на проповідь. Він є найсуворішим і найдовшим постом, який завершиться святкуванням Великодня, що припадає в цьому році на 28 квітня.

Православні християни в понеділок, 11 березня, вступають у Великий піст - найтриваліший в церковному календарі і найсуворіший в плані обмежень. Великий піст - час строгих обмежень в їжі.

М'ясо, молоко, яйця, сир, сметана, сир, тваринне масло, здобний хліб і випічка підпадають під повну заборону. Обмежується споживання рослинного масла і риби. Особливо ретельно слід постити в перший і останній тижні.

Послаблення в цей період зроблено для трьох днів: Благовіщення (7 квітня), Лазаревої суботи та Вербної неділі (останні дні шостого тижня посту). Не дотримуватися обмеження посту можуть діти, хворі, а також вагітні та жінки, проте при цьому не можна забувати про молитву і церковні таїнства. Священнослужителі нагадують, що сенс посту не просто в обмеженні споживання їжі, а в прагненні стати ближчими до Бога.

 


11 березня 2019, 14:37
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


КПП «Вилок» припинить роботу

Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому

В Ужгороді тимчасово перекрили проїзд по вулиці Лучкая

Как выбрать мойку для кухни?

На Закарпатті поліцейські виявили 8 нетверезих водіїв

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину