Рубрика: Суспільство

11 березня

Сьогодні Європейський день пам’яті жертв тероризму

foto

Цей день проголошено на пропозицію депутатів Європарламенту у пам’ять про жертви теракту в Мадриді 11 березня 2004 року

Сьогодні європейці вшановують пам’ять усіх тих, хто загинув у результаті терактів як у Європі, так і в усьому світі, а також висловлюють підтримку тим, хто втратив своїх близьких, рідних, знайомих, хто живе в суспільстві з важкими психічними і фізичними травмами – наслідками трагічних подій.

Цей день проголошено на пропозицію депутатів Європарламенту у пам’ять про жертви теракту в Мадриді 11 березня 2004 року. Тоді в результаті серії наймасштабніших в історії Іспанії терористичних актів на одній із залізничних станцій загинула 191 людина, понад 2000 осіб були поранені. Серед жертв були і 50 іноземців, представники 16 держав. 

Як з’ясувалося, теракт скоїли міжнародні терористи – вихідці з країн Північної Африки, щоб помститися Іспанії за участь у війні в Іраку.

Загалом починаючи з 2004 року в Європі в результаті терактів загинули близько 700 людей. Найбільшими терактами, крім мадридського, були: терористичні акти у Норвегії 22 липня 2011 року — 77 жертв; розстріл людей у Парижі та його передмісті 13 листопада 2015 року - 137 жертв; наїзд водієм вантажівки на натовп людей на набережній у Ніцці 14 липня 2016 року - 87 загиблих.

Джерело: Укрінформ


11 березня 2019, 14:13
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Пом’якшення карантину на Великодні свята неможливе

На кордоні України рекордно впав пасажиропотік

Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину