Рубрика: Суспільство

11 березня

Більшість українців працють в Польщі нелегально, - DGP

foto

«Українці переконують, що німецький ринок (праці – ред.), який незабаром для них відкриється, не настільки привабливий, як наш»

«Офіційно у Польщі їх працює неповна 421 тисяча. Неофіційно – у декілька разів більше. Українці переконують, що німецький ринок (праці – ред.), який незабаром для них відкриється, не настільки привабливий, як наш», - читаємо в матеріалі Пауліни Новосєльської в часописі «Dziennik Gazeta Prawna».

За один квартал з реєстру суспільного страхування зникло 20,5 тисяч українських працівників. На початку січня їх була майже 421 тисяча, натомість ще восени – понад 441 тисяча. Відтік громадян України з польських будівельних майданчиків, сфери послуг і торгівлі зареєстровано вперше за багато років, - повідомило Головне статистичне управління.

Експерти, що вивчають міграцію, пояснюють це явище привабливістю німецького ринку праці і «певною нормалізацією» ситуації в Україні. Проте, чимало працівників цьому не вірять: «Це лише цифри, а ми й далі працюємо нелегально», - кажуть вони. Саме такі свідоцтва окремих робітників наводить авторка статті, розповідаючи, зокрема, історію 44-річної Нелі з Кременця, яка до Польщі їздить постійно вже 19 років.

На запитання, чи не ліпше було би поїхати до Німеччини, вона відповідає, що до Польщі вона їздить вже як додому, хоча й на захід від неї працювала вже двічі. «У Польщі я отримую 15, а іноді 20 злотих за годину, а там - 10 євро. Виходить втричі більше. Але робота і так нелегальна, - каже вона, - і не вірю, що щось тут зміниться. Крім того, додому далі, а мова навіть не звучить як наша». У Німеччині, щоправда, працює чоловік Нелі, однак і він вважає, що туди ліпше їхати молоді, й то якщо хтось вже має домовленість про працю.

Джерело: Польське радіо


11 березня 2019, 9:09
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Зайнятість та безробіття населення Закарпатської області у 2019 році

На закарпатських перевалах поліція розгорнула блокпости та КПП (ФОТО)

Названі терміни закінчення навчального року в школах

На Закарпатті в самоізоляції перебуває 7233 особи

Женские сандалии – отличный выбор под любой наряд

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину