Рубрика: Суспільство

06 березня

В Україні дорожчає кабельне телебачення

foto

Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами тепер не можуть бути нижчі за 56-70 грн в залежності від регіону.

Абонентська плата за користування телебаченням зросла на 15-25% поголовно у всіх провайдерів. Про це повідомляє профільне видання Телекритика.

Провайдери запевняють, що тарифи зростають через істотне підвищення плати за роялті українським телегрупам. Хоча, як писала Телекритика, ціна на телеканали 4 провідних телегруп у 2019 році зросла незначно - лише на 4,5 гривні - з 6,9 до 10,5 гривні з абонента.

Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами тепер не можуть бути нижчі як 56-70 грн в залежності від регіону.
 
В основному, оператори піднімали ціни на початку року, але були також ті, хто відстрочив підняття до 1 лютого, а деякі і до 1 березня. Наприклад, 1 лютого тарифи на послуги в Києві на 15-20% підняла компанія Воля, яка працює в 35 містах України. В аргументації на першому місці - зростання тарифів правовласників телеканалів.
 
"Компанія "Воля" виступає за надання тільки легального контента від провідних міжнародних та українських телеканалів, який закуповує у валютному еквіваленті. Перегляд тарифів пов'язаний з підвищенням вартості телевізійного контенту міжнародними та українськими правовласниками, а також збільшенням витрат на модернізацію мережі та обладнання", - повідомила компанія.
 
Зокрема, підняли тарифи для найдешевших соціальних пакетів - з 80 гривень до 100 гривень на місяць. Хоча раніше ціна росла, в основному, на преміум-пакети.
У групі компаній, об'єднаних брендом Тріолан, тариф на ТВ-послугу зріс 1 січня - з 50 до 70 гривень на місяць. Група пояснила зростання підвищенням цін з боку медіагруп.
 
"Зміна тарифу пов'язана з черговим підвищенням медіагрупи цін на власні канали для провайдерів кабельного телебачення з 1 січня 2019 року. Тому зростання ціни для споживача є закономірним наслідком такого рішення", - повідомили в компанії.
 
Компанія Ланет 1 березня підняла на 10-15% тарифи, в основному, на послуги Інтернет, а також на ТВ+Інтернет. Провайдер аргументував це зростанням собівартості послуг.
 
"У зв'язку зі збільшенням собівартості послуг ми змушені переглянути вартість тарифних планів і змінити їх, починаючи з розрахункового періоду, який буде відкритий після 1 березня 2019 року", - говориться в повідомленні на сайті провайдера.
 
Київський провайдер Pautina.NET підняв тарифи на ТВ-послугу 1 січня, назвавши причиною зростання цін на права з боку українських і закордонних телегруп.
 
Київський провайдер ЛокалНет, піднімаючи 1 січня тарифи на IPTV, також пояснював це зростанням відрахувань правовласникам.
 
Одеська мультимедійна мережа, яка об'єднує провідних провайдерів міста, Сана плюс, Реноме, Реал ТБ, Центр ТВ і Елан, піднімаючи ціни 1 січня, нарікала на зростання цін саме українських телегруп: "Чергове підвищення тарифів медіагрупи - з 1 січня 2019 року (тарифів на мовлення каналів у мережах провайдерів кабельного телебачення) закономірно призводить до підвищення вартості послуг для кінцевих користувачів".


06 березня 2019, 16:24
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому

В Ужгороді тимчасово перекрили проїзд по вулиці Лучкая

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину