Рубрика: Політика

15 лютого

Експерти прогнозують нову гонку озброєнь

foto

Через нарощування Росією і Китаєм військового арсеналу

Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) опублікував у п'ятницю, 15 лютого, доповідь, підготовлену спеціально до Мюнхенської конференції з безпеки. Автори доповіді вказують, що світові витрати на оборону і озброєння в 2018 році зросли на 1,8%, досягнувши 1,67 трлн доларів, пише DT.ua з посиланням на Reuters.

Видатки на оборону посилено збільшують західні країни на побоюваннях агресії з боку Росії і Китаю. Також тривожним сигналом для Заходу стало розміщення Росією в окупованому Криму зенітних ракетних комплексів С-400.

"Китай, можливо, є ще більшим викликом, оскільки ставить на озброєння все більш передові військові системи і проводить стратегію, спрямовану на те, щоб розширити можливості своїх збройних сил діяти далеко від власної території", — зазначають автори доповіді.

Також експерти прогнозують, що США продовжать чинити тиск на європейські країни через відрахування в НАТО, які на сьогодні складають менше 2% ВВП кожної країни.

У доповіді систематизовані дані про динаміку військового потенціалу і оборонних витратах 171 країни світу. Вона не включає дані по країнах Близького Сходу, де триває збройне протистояння (Лівії і Сирії), а також тим, які не публікують відомості за відповідними бюджетними статтями (ОАЕ та Катар).


15 лютого 2019, 20:37
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Ужгородщині ліквідували прорив дамби, що стався 24 травня (ФОТО)

Міжнародний трибунал зобов’язав Росію звільнити українських моряків

МЗС вірить у вигідну домовленість між Зеленським та Орбаном

Вибори в Європарламент: проєвропейські партії перемогли популістів у Нідерландах – екзит-пол

У ЄС заявили про необхідність обмежити функції СБУ

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину