Рубрика: Суспільство

15 лютого

Індексація пенсій у березні торкнеться близько 10 мільйонів українських пенсіонерів

foto

Три індексації пенсій, які відбудуться цього року, торкнуться різних категорій пенсіонерів

Підвищення пенсій, яке має відбутися з 1 березня, не є чиїмось подвигом або перемогою - це було передбачено бюджетом. Раніше гроші на всі індексації були розраховані Міністерством фінансів.

Це зазначила керівник Інституту цивільних свобод Галина Третякова у своєму виступі на телеканалі ZIK.

Експерт підкреслила, що оновлення пенсій за так званою справедливою формулою було вперше проведено в жовтні 2017 року.

"Справедлива формула передбачала залежність пенсії кожного від того, який він має страховий стаж і яка вага заробітної плати кожної людини під час її трудової діяльності до середньої заробітної плати по країні у відповідних періодах. Тепер ця формула буде доповнена ще і четвертим коефіцієнтом", – пояснила Галина Третьякова.

Така індексація зачепить більшість, але не всіх пенсіонерів. З майже 11,5 мільйонів пенсіонерів перерахунок торкнеться близько 10-ти мільйонів.

"У цьому році передбачено ще три різного роду індексації. Зокрема, з 1 січня змінилась мінімальна заробітна плата, і ті, хто отримують 40% від мінімальної заробітної плати – так звану соціальну пенсію, вже мають підвищення. З 1 липня зросте прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, і це буде стосуватися тих, у кого мінімальна і максимальна пенсії. Таке ж підвищення відбудеться з 1 грудня. Всі ці індексації закладені в державний бюджет, гроші під це розраховував Мінфін, а тому це не чийсь подвиг або перемога", – зазначила Галина Третьякова.

Раніше повідомлялося, що 1 січня 2019 року підвищили пенсії для двох мільйонів пенсіонерів, які отримували мінімальну пенсію і мали понад 30-35 років трудового стажу. З січня мінімальна пенсія становить 1 497 грн, з липня зросте до 1 564 грн, а з грудня — до 1 638 грн.


15 лютого 2019, 17:12
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На пункті пропуску «Тиса» черги автомобілів

Ведмедям у реабілітаційному центрі лікували зуби (ФОТО)

Рання городина може бути небезпечною

Проїзд трасою Мукачево-Рогатин-Львів відновлено - патрульні

ЗНО з української мови склали 340 тисяч учасників

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину