Рубрика: Бізнес

15 лютого

Види датчиків руху

foto

Датчик руху – це пристрій для отримання інформації про стан контрольованої зони, котрий перетворює дані у сигнал, зручний для подальшого використання.

Якщо простими словами, то датчик фіксує переміщення у видимій йому зоні та, та у разі виявлення руху, виконує закладену в нього функцію – активізує захисну систему. Таке обладнання буде стежити за порядком під час відсутності власника та стане надійним захистом від крадіжки майна.

Щоб система безпеки працювала як годинник, її потрібно оснастити чутливими датчиками. Вибрати та замовити датчики руху з доставкою у будь-яку точку України можна на сайті https://security-shop.com.ua/datchiki-dvizheniya/.

Види датчиків руху 

У нинішній час особливою популярністю користуються наступні види датчиків, що реагують на рух: інфрачервоні, ультразвукові, мікрохвильові, комбіновані. Деякі краще працюють у приміщенні, інші – на вулиці. Від типу датчика безпосередньо залежить його вартість. Розглянемо детальніше кожен варіант, його переваги та недоліки.

Інфрачервоні датчики

Дане обладнання реагує на зміну температури середовища, яку контролює. Кожен живий об'єкт має свою температуру тіла та виробляє інфрачервоне випромінювання. Датчик вловлює ці показники через особливу систему лінз або спеціальних увігнутих дзеркал. Інформація потрапляє на розташований всередині чутливий сенсор, який посилає сигнал на пульт управління.

Переваги ІЧ-датчиків:

  • широкий кут огляду;
  • можливість використання поза приміщенням;
  • безпека для здоров'я людини / тварин;
  • простота налаштування та експлуатації.

Основним недоліком є ймовірність помилкового спрацьовування. Датчик може сприйняти за живий об'єкт тепле повітря з радіаторів опалення. Однак більш дорогі моделі таких помилок не роблять.

Ультразвукові датчики

УЗ-датчики досліджують простір за допомогою ультразвукових хвиль. Ці хвилі відбиваються від живих та неживих об'єктів різним чином. Устаткування вловлює зворотні хвилі, аналізує їх, а потім приймає рішення, який сигнал відправити на центральний вузол: тривожний або стандартний.

Переваги:

  • цінова доступність;
  • висока точність – визначають рух незалежно від типу об'єкта;
  • незалежність від умов навколишнього середовища.

Недоліком УЗ-датчиків є негативний вплив на домашніх тварин. Люди чують набагато менший діапазон ультразвукових хвиль. Тварини до них більш чутливі, тому можуть відчувати дискомфорт при включеному охоронному устаткуванні.

Мікрохвильові датчики руху

СВЧ-датчики виробляють електромагнітні високочастотні хвилі 5,8 ГГц, які, відбиваючись від об'єктів, реєструються сенсором. При виявленні найменших змін мікропроцесор пристрою запускає закладену в нього функцію активізації охоронної системи.

Переваги:

  • виявляють об'єкти навіть за перешкодами, які проводять струм;
  • мають компактні розміри;
  • мають можливість підключення декількох зон спостереження.

СВЧ при тривалому впливі може негативно впливати на здоров'я людини. Тому для експлуатації всередині приміщення краще вибирати обладнання з мінімальною потужністю випромінювання.

Універсальний варіант

Таке обладнання поєднує кілька принципів виявлення рухомих об'єктів. Це найбільш вдале рішення, якщо потрібно моментально та дуже точно визначати переміщення у зоні, що охороняється. Комбіновані датчики мають всі переваги перерахованих вище варіантів.

Який датчик руху вибирати – особисте рішення кожного. Однак, краще перед цим проконсультуватися з фахівцями, які мають досвід у проектуванні та встановленні систем безпеки.


15 лютого 2019, 10:31
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Forbes опублікував рейтинг найдорожчих брендів світу

Курс валют на 24 травня

Какие присадки добавляют в бензин?

Курс валют на 22 травня

Курс валют на 20 травня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину