Рубрика: Політика

11 лютого

Україна досі перебуває на роздоріжжі — експерти СБ

foto

"Стара", орієнтована на експорт сировинних продуктів, економіка не може запропонувати населенню необхідну кількість робочих місць.

У майбутньому головною проблемою для України буде не вихід на високий темп економічного зростання наступного року, а підтримання високого темпу сталого та інклюзивного зростання економіки. Про це йдеться у презентованому днями звіті Світового банку "Економічне зростання України: вчора, сьогодні, завтра". У доповіді експерти Світового банку намагалися знайти відповіді на ключові для нашої економіки запитання: які чинники сприятимуть позитивним змінам у майбутньому, а які, навпаки, заважають необхідним перетворенням? Експерти зазначають, що, попри існуючий на сьогодні значний потенціал і хороші передумови для сталого економічного розвитку, Україна досі лишається на роздоріжжі, адже крихкі успіхи в окремих секторах економіки не чинять суттєвого впливу на загальну економічну модель країни.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, Україна має дуже важливі активи: розумне, енергійне та підприємливе населення, родючі землі, значні запаси природних ресурсів, сприятливе географічне положення на перехресті доріг між Європою та Азією, промислову базу з кваліфікованою робочою силою. Але використати ці активи собі на користь не може, бо правила гри в державі досі диктує "стара" економіка. Тому при значному потенціалі темпи економічного зростання залишаються дуже скромними, а розвиток нових сфер гальмується.

"Стара", орієнтована на експорт сировинних продуктів, економіка не може запропонувати населенню необхідної кількості робочих місць. Тому у розпал останньої економічної кризи чимало молодих українців зробили вибір на користь еміграції. За даними дослідників, станом на 2017 р. лише у Польщі працювали понад мільйон українців, а в інших сусідніх країнах — ще кілька сотень тисяч наших співгромадян. Цей тренд лише поглибив залежність держави від експорту сировини, бо це єдиний на сьогодні економічний рушій у державі", — зазначає оглядач.


11 лютого 2019, 15:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Іван Бушко про Берегівський район: а Виноградівський уже не згадують

Президентські вибори у Польщі: у другий тур виходять чинний президент та мер Варшави

Мешканця Берегово засуджено до двох років ув’язнення

З'явилася альтернатива Берегівському району - Угочанський

Закарпатська поліція викрила виноградівця на збуті психотропів (ВІДЕО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину