Рубрика: Економіка

20 січня

Чехія збільшить квоту для українських працівників майже вдвічі, – ЗМІ

foto

Щорічна квота для українців, які приїздять до Чехії за роботою, має зрости до 40 тисяч осіб

Так званий Режим Україна діє в Чехії з 2016 року. Він дозволяє працевлаштуватися 25 тисячам українців. Чеська фірма знаходить в Україні відповідного працівника, після чого звертається до підприємницьких структур. Вони допомагають працедавцям оформити документи через консульство у Львові. Про це повідомляє видання Hospodářské noviny. 

Проте, зі зростаючим інтересом чеських компаній зростає також термін очікування в чеському консульстві в Україні: в середньому він становить близько трьох місяців.

Якщо кількість заявників в Україні перевищує щомісячний ліміт (зараз це близько 1600 працівників), решта заявок автоматично перемістяться на наступний місяць. Тому підвищення щорічних квот на ввезення робітників прискорить цей процес. Нововведення буде коштувати чеському урядові майже 96 мільйонів чеських крон (3,7 мільйона євро), а починаючи з 2020 року витрати зростуть до 105 мільйонів крон щорічно (4,1 мільйона євро).

Подвоєння ліміту робочих віз для українців підвищить потребу і в урядовцях, які їх будуть опрацьовувати. МВС Чехії планує відкрити 110 нових посад, МЗС – 7 місць, до них долучаться 15 нових інспекторів праці. Саме залучення робітників з України може стати головною темою обговорень під час січневого візиту в Україну міністра закордонних справ Чехії Томаша Петрічка.


20 січня 2019, 12:20
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Польща може опинитися на межі катастрофи без працівників з України — польський експерт

Україна може втратити до 20% врожаю - вчені

В ООН порахували фінансові втрати людства від COVID-19

У другому кварталі економіка України впаде на 11% - НБУ

Уряд оцінив втрати туристичної галузі України від коронавірусу в 1,5 млрд доларів

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину