Рубрика: Суспільство

11 січня

Розписка на секс не потрібна: які зміни передбачає новий закон

foto

Сьогодні в Україні почали діяти зміни в Кримінальному кодексі про згоду на секс, які вже встигли налякати українців.

Після набуття чинності закону, секс без згоди буде підпадати під статтю про зґвалтування, пише "24 канал".

Норма про розписку на секс викликала найбільше запитань. Адже в кодексі не прописано, якою вона має бути. Вже з'явилося чимало жартів про те, що перед кожним статевим актом потрібно буде дати партнеру письмову розписку, що ти не проти. У мережі навіть опублікували зразки як оформлювати. Правозахисники запевнили, що ця тема – не для жартів, а так звана розписка на секс – вигадка.

"Не може бути розписка про те, що особа дає згоду на сексуальні дії, це нонсенс. Я вважаю, що це спроба нівелювати і применшити значення цього закону", – переконана Галина Федькович, юрист ГО "Жіночі перспективи".

До нововведень притягнути до кримінальної відповідальності за зґвалтування могли лише в тому випадку, якщо до сексу жінку або чоловіка змусили силою, погрозами або зловживали уразливим станом особи. Тепер справа можуть завести навіть тоді, якщо всього цього не було, до того ж збільшили і термін покарання.

Вперше вводиться кримінальна відповідальність за секс з малолітніми незалежно від їх згоди. Достатньо, щоб йому або їй було менш ніж 14 років, а правопорушнику — більше. За таке можна отримати від 5 до 15 років позбавлення волі

З появою нових норм відходить у минуле стереотип про "подружній обов'язок": якщо дружина чи чоловік не хоче займатися сексом, не можна примушувати. Раніше за такі справи правоохоронці і братися не хотіли.

Правозахисниця Галина Федькович розповіла, що мала клієнтку, яку зґвалтував колишній чоловік. Жінка одразу викликала правоохоронців, і справу відкрили тільки за побої – за зґвалтування відмовилися.

"Коли вони дізналися, що шлюб не розірвано, їх ставлення одразу різко змінилося. Вони почали переконувати жінку, що справа безперспективна", – зазначила юрист.

Криміналісти зазначили, що в будь-якому випадку факт зґвалтування все одно має бути доведеним. А ось юристи побоюються, адже є ймовірність, що кількість шахраїв, які можуть вдаватися до шантажу, збільшиться.

Передбачена тепер кримінальна відповідальність і для жінок-гвалтівниць. Такі випадки хоч і рідко, але трапляються. Якщо провину доведуть, то за зґвалтування чоловіка жінка може загриміти за ґрати на п'ять років.


11 січня 2019, 13:39
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Невідомі "замінували" угорське консульство та все Берегово

За чотири місяці населення Закарпатської області скоротилося на понад півтори тисячі осіб

За спробу дачі хабара – кримінальна відповідальність

За минулу добу патрульна поліція зафіксувала 4 ДТП

Закарпатці за місяць купили нових авто на 3 млн доларів

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину