Рубрика: Економіка

31 грудня

Європа відзначає 20-ту річницю спільної валюти

foto

Країни Єврозони 1 січня відзначать 20-ту річницю єдиної європейської валюти євро.

Повідомлення про це розміщено на сайті Європейської Ради.

«Євро, спільній валюті Європи, 1 січня 2019 року виконується 20. Точно 20 років тому, 1 січня 1999 року, 11 країн ЄС заснували спільну валюту, євро, і ввели спільну монетарну політику під егідою Європейського центрального банку», - йдеться у повідомленні.

Цей момент Європейська Рада визначає як історичний момент, який став основою для реалізації амбітних планів з впровадження в Європі зони стабільності й достатку.

Зазначається, що на сьогодні євро є спільною валютою для більш ніж 340 мільйонів європейців у 19 країнах Європейського Союзу. Результатом введення спільної валюти стали цінова стабільність, зниження вартості трансакцій та руху капіталів, кращий захист заощаджень, більш прозорий та конкурентний ринок, зростання обсягів торгівлі. Більше 60 країн світу так чи інакше прив’язують національні валюти з євро, що зміцнює роль цієї валюти на міжнародному ринку.

«Заснування євро 20 років тому, - поряд із звільненням Центральної та Східної Європи та воз'єднанням Німеччини, - стало поворотним моментом європейської історії. Наша спільна валюта з того часу стала потужним символом Європейського Союзу як впливової та політичної та економічної сили у світі. Незважаючи на кризи, євро продемонструвало стійкість, і ще вісім країн приєдналися до 11 членів ЄС, які від початку скористалися перевагами спільної валюти», - зауважив з цього приводу президент Європейської Ради Дональд Туск.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, президент Європейського Парламенту Антоніо Тайяні, президент Європейського центробанку Маріо Драгі (Mario Draghi) та президент Єврогрупи Маріо Сентено (Mário Centeno) також привітали європейців з політичною та економічною стабільністю Євросоюзу, які були досягнуті завдяки заснуванню спільної валюти.


31 грудня 2018, 15:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Економіка Британії впала максимально за 25 років

Обмінний курс наступного року прогнозують на рівні 29,1 грн за долар

Держборг України за місяць зріс на 3 мільярди доларів

Ціна газу для населення взимку буде значно нижчою ніж торік, - "Нафтогаз"

"Нафтогаз" почав піднімати ціни на газ для населення

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину