Рубрика: Суспільство

30 листопада

У закарпатців почали замерзати водопроводи

foto

Рекомендації щодо уникнення проблем із замерзанням водопроводів

Внаслідок сильного похолодання до аварійної служби нашого підприємства стали поступати звернення щодо замерзлих водопроводів.
Найкращим способом уникнення таких проблем, являється їх профілактика. Для цього слід провести роботи по утепленню водопровідних мереж, приладів обліку та герметизації колодязів, задля запобігання їх замерзання та пошкодження. Це оговорено і в правилах користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (пункти №14.3 та 15.2).
В пункті №14.3 вищевказаних правил вказано:
“Підготовка протипожежних систем внутрішніх мереж, арматури, обладнання і вузлів обліку до роботи взимку входить до обов’язків споживачів. До зимового періоду споживачі повинні: а) ліквідувати всі наявні та приховані витоки води; б) замінити або відремонтувати аварійні ділянки трубопроводів та обладнання; в) відключити всі тимчасові водопровідні лінії, обладнані на літній період; г) захистити вузол обліку та підведені до нього трубопроводи від замерзання, при цьому необхідно забезпечити безперешкодне зняття показів засобів обліку; ґ) у холодних приміщеннях, де прокладені водопровідні труби, здійснити їх теплову ізоляцію, вставити шибки, відремонтувати двері та забезпечити їх щільне зачинення; д) забезпечити ремонт дверей та справну роботу систем опалення на сходових майданчиках, де прокладені труби, а там, де немає опалення, – достатню теплову ізоляцію водопровідних труб; е) здійснити достатнє утеплення водонапірних баків та трубопроводів, прокладених на горищах; є) забезпечити влаштування подвійних люків або утеплення ляд у водомірних камерах; ж) забезпечити утеплення пожежних гідрантів і позначити місце їх розташування світловими показниками згідно з ГОСТ 12.4.026-76*.”
В пункті №15.2 вищевказаних правил вказано:
“Виробники та споживачі зобов’язані забезпечити охорону і цілісність систем централізованого питного водопостачання та водовідведення, які перебувають у них на балансі (трубопроводи, споруди, засоби обліку, люки, колодязі, гідранти тощо), не допускати їх пошкодження, затоплення й розморожування, очищати від льоду та снігу ляди колодязів, стежити за цілісністю встановлених пломб, забезпечувати відведення поверхневих вод від колодязів.”
Звертаємо увагу, що вирішення проблем із замерзлими водопроводами та приладами обліку входить до сфери діяльності відповідних ЖРЕР, ОСББ і юридичних осіб, на балансі яких вони знаходяться та які їх обслуговють. Щодо мешканців приватної забудови, то відповідальність за прилади обліку водопостачання та водопровід до точки врізки в централізовану міську мережу несуть власники будинків.
При замерзанні води у водопроводах утворюється великий тиск на стінки трубопроводу (інколи навіть розриває її), а іржа, що відклалась на стінках, при розморожені вивільняється (розчиняється) і рухається в напрямку потоку води. Таким чином, вода що потрапляє до кінцевого користувача, може бути дещо забруденою, незважаючи на те, що поступаючи в мережу вона відповідає якості питної води.
Тому, після розмороження комунікацій водопостачання, бажано пропустити певну кількість води через крани холодної води, а також, при наявності фільтрів грубої очистки, прочистити їх. Завдяки цим мірам, Ви уникнете можливих забруднень та пошкоджень приладів обліку, бойлерів, котлів, пральних та посудомийних машин.
Наголошуємо, що роботи по розмороженню та заміні пошкоджених ділянок водопроводу та приладів обліку, що не знаходяться на балансі КП «Водоканал м. Ужгород», проводяться лише по відповідній заяві споживача, на договірній основі та оплачуються згідно виставлених рахунків.
Адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»

30 листопада 2018, 12:02
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому

В Ужгороді тимчасово перекрили проїзд по вулиці Лучкая

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину