Рубрика: Економіка

27 листопада

Запровадження воєнного стану призведе до додаткового тиску на курс гривні

foto

Але глибокої девальвації не буде

Запровадження воєнного стану в десяти областях країни призведе до додаткового тиску на курс гривні, однак глибокої девальвації національної валюти не буде, вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"За відсутності додаткових економічних і політичних шоків, своєчасної та зваженої курсової корекційної політики Нацбанку курс найближчим часом закріпиться в районі відмітки 28 грн/$1", - сказав директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

При цьому він додав, що запровадження воєнного стану може викликати короткострокове посилення ситуативних дисбалансів попиту та пропозиції валюти. Але якщо ситуацію на міжбанку контролює регулятор, беручи участь у торгах різними інструментами та нівелюючи пікові дисбаланси, то ажіотажні настрої готівкового ринку посилюють спекулятивну складову і створюють ефект саморозкручуваної спіралі.

Водночас, зазначив О.Курінний, вагомішими чинниками, що впливають на курсову динаміку, є цінові тренди на ключові товари українського експорту (зернові та металопродукцію) та імпорту (енергоносії), інфляційні та девальваційні настрої бізнесу і населення, а також хід співпраці з МВФ, що має досвід фінансової допомоги країнам, на території яких точилися воєнні конфлікти.

Голова правління РВС Банку Владислав Кравець вважає, що якщо протягом тижня НБУ не вийде на міжбанк із підтримкою курсу гривні, то національна валюта може подешевшати до кінця тижня до 29 грн/$1.

"Якщо протягом тижня НБУ не вийде на міжбанк, то національна валюта може подешевшати до кінця тижня до 29 грн/$1. Але глибокої девальвації не буде - середньорічний курс за підсумками року не перевищить відмітку в 29,3 грн/$1 (29,3 грн/$1 - показник середньорічного курсу гривні, закладеного до держбюджету-2018 - ІФ).

Після скасування воєнного стану гривня почне зміцнюватися", – сказав банкір. Голова правління Айбокс Банку Галина Хейло зазначила, що НБУ має достатньо інструментів для підтримки курсу гривні і не допустить різкої девальвації.

"Найближчим часом волатильність курсу гривні суттєво підвищиться через запровадження воєнного стану, але НБУ має широкий спектр інструментів і достатній обсяг резервів, щоб утримати курс гривні від різкої девальвації. Малоймовірно, що курс гривні до кінця поточного року подолає відмітку в 30 грн/$1", - сказала Г.Хейло.


27 листопада 2018, 14:04
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


З 1 вересня мінімальна зарплата в Україні складатиме п’ять тисяч гривень

МВФ змінив прогноз падіння світової економіки в бік погіршення

Закарпатці за місяць купили нових авто на 2,3 мільйони доларів

Індекси споживчих цін у Закарпатській області за травень 2020 року

МВФ прийме рішення щодо нової програми для України 9 червня

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину