Рубрика: Суспільство

25 листопада

Через зіткнення з українським бронекатером Росія перекрила Керченську протоку

foto

Наразі росіяни перекрили прохід цивільних суден через протоку

Українські кораблі, що здійснюють плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря, підійшли до Керченської протоки. Наразі росіяни перекрили прохід цивільних суден через протоку, « Український мілітарний портал».

Російська агенція ТАСС з посиланням на джерело в транспортній сфері Південного федерального округу ( до складу якого РФ «долучила» окупований Крим, - ред.) інформує, що прохід через Керченську протоку заборонений для цивільних суден 25 листопада, оскільки після приходу до неї трьох українських військових кораблів з'явилися побоювання провокацій.

«Канал закритий - Керч-Єнікальський канал <...> Не через будь-які [військові кораблі] закривають. Але тут явні непокори вимогам, і є побоювання провокацій», – сказав співрозмовник ТАСС. За його словами, побоювання провокацій пов'язані з тим, що політичні заяви вже з'явилися в деяких ЗМІ.

Крім того, українські кораблі відключили пеленгацію.

«Їх не видно, в центр контролю руху суден інформації вони не надають», – наголосило джерело.

Військово-морські сили ЗСУ заявили, що прикордонні кораблі РФ в неділю здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Зокрема, російський прикордонний корабель «Дон» здійснив таран українського рейдового буксиру, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний пліт, пише  ZAXID.NET

У свою чергу в так званому «прикордонному управлінні ФСБ по Криму» заявили, що три кораблі Військово-морських сил України у неділю «перетнули державний кордон Росії».

Наразі є інформація, що під час атаки на українські кораблі пошкодження отримали й російські судна. Це прикордонний сторожовий корабель «Аметист» та той самий «Дон», що пішов на таран «Яни Капу». Він отримав пробоїну площею 1 м2 і наразі бореться за живучість.

Представники ВМС України не повідомили, де стався інцидент. Однак найімовірніше йдеться про південно-східне узбережжя окупованого Криму, адже Росія на 21-27 листопада перекрила цю ділянку Чорного моря через візит на півострів Володимира Путіна. 


25 листопада 2018, 16:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому

В Ужгороді тимчасово перекрили проїзд по вулиці Лучкая

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину