Рубрика: Суспільство

22 листопада

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі оновила рекорд

foto

Всесвітня метеорологічна організація зазначає, що концентрація CO2 впевнено оновлює максимуми і передумов для перелому тенденції поки немає.

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі оновила рекорд, досягнувши 405,5 мільйонних часток за об'ємом в 2017 році - до нинішнього часу такою вона була тільки 3-5 мільйонів років тому.

Про це в щорічній доповіді повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), пише N+1. Попередній рекорд був досягнутий в 2016 році, тоді концентрація парникових газів в атмосфері була на рівні до 403,3 частини на мільйон.

Спалювання викопного палива і деякі інші промислові процеси призводять до викидів в атмосферу парникових газів - через це, як вважають вчені, за останнє століття спостерігається зростання глобальної середньої температури й зміна клімату. ВМО зазначає, що концентрація CO2 впевнено оновлює максимуми (психологічно важливий поріг в 400 частин на мільйон вона подолала в 2015 році), і передумов для перелому тенденції поки немає. За даними організації, з 1750 року концентрація CO2 в атмосфері зросла на 146 відсотків, до 405,5 частини на мільйон.

 

Концентрація метану, другого за важливістю довгоживучого парникового газу, також досягла нового рекордного значення в 1859 частин на мільярд за обсягом, або 257 відсотків від доіндустріальних рівнів. Концентрація N2О в 2017 році склала 329,9 частини на мільярд, або 122 відсотка від рівнів середини XVIII століття. Крім того, ВМО відзначає уповільнення зниження концентрації трихлорфторметану (ХФВ-11 або CFC-11), потужного парникового і озоноруйнівного газу, забороненого Монреальським протоколом - це автори доповіді пов'язують із зростанням його виробництва в Азії.

Генсек ВМО Петтері Таалас, коментуючи висновки доповіді, підкреслив, що 3-5 мільйонів років тому, коли на Землі в останнє спостерігалася аналогічна концентрація вуглекислого газу в атмосфері, середня глобальна температура була на 2-3 градуси вище, а рівень Світового океану - на 10-20 метрів вище, ніж зараз. Таалас зазначив, що "вікно можливостей для вирішення проблеми зміни клімату стрімко закривається". Доповідь ВМО опублікована напередодні чергової сесії міжнародних переговорів ООН з проблеми зміни клімату, яка пройде на початку грудня у польському місті Катовіце.

 

22 листопада 2018, 16:26
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Русло річки Уж виміряли

Кількість нелегальних мігрантів на кордонах ЄС знизилась через коронавірус

На пункті пропуску «Дякове» стався конфлікт між прикордонниками та нетверезим водієм вантажівки

У червні найменший розмір субсидії зафіксували на Закарпатті

В Закарпатській області у лікарнях другої та третьої хвилі недостатньо кисневих концентраторів

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину