Рубрика: Культура

22 листопада

Виставка у жанрі «Veduta» відкрилась в ужгородському скансені

foto

20 листопада 2018 року в залах Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрилась чергова виставка

На цей раз поціновувачів образотворчого мистецтва зібрали два митці Володимир Климкович та його учень Василь Парій, які працюють у доволі рідкісному на сьогодні жанрі документально точного пейзажу «Veduta». Даний жанр зародився ще у ХVІ ст. і набув популярності у Західній Європі, зокрема Нідерландах та Італії.

Володимир Климкович вже у зрілому віці почав вивчати ази образотворчого мистецтва, зокрема й жанру «Veduta». Основу його творчості складають міські пейзажі. На свої полотна митець зображує краєвиди Ужгорода, зокрема таких його історичних місць, як Замкова горо, вулиці Капітульна, Підзамкова, жупанат тощо. Полюбляє автор і карпатські краєвиди. Левову часку його робіт складають пейзажі міст і замків Західної Європи. З-поміж полотен представлених на виставці виділяється картина з видом на Празький град. Зі слів автора дізнаємось, що працював він над нею 5 років. Усі роботи художника добре прописані, на них добре читаються деталі архітектурних та пейзажних елементів. Творчий доробок В. Климковича складає понад 100 робіт, значна частина з яких знаходиться в музеях і приватних колекціях.

Має В. Климкович і свої учнів. Один із них, Василь Парій, разом зі своїм учителем презентував на виставці частку власного творчого доробку. У свої робота він поєднує жанр «Veduta» з іншими жанрами, намагається виробити власну манеру , сприйняття витвору. Його роботи виділяються насиченою кольоровою гамою та композиційною глибиною.

На відкритті авторів виставки вітали, ділись враженнями від побаченого Василь Коцан, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту, Міхаел Пейтер, голова Товариства словацьких митців Закарпаття, Валентина Коноваленко, друг сімʼї Климоквичів. Автори ж висловили подяку організаторам та всім присутнім. Святкову атмосферу створили музичний дует Віри Парій та Уляни Мараєвої.

Всіх кого цікавить доволі рідкісний жанр образотворчого мистецтва щиро запрошуємо на огляд виставки. Вона триватиме в ужгородському скансені протягом двох тижнів.

 

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

 


22 листопада 2018, 9:23
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На ужгородку скоїли розбійний напад

Україну на Євробаченні в Амстердамі представить гурт Go-A

Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

В Ужгороді завершився ІІ міжнародний фестиваль моновистав

Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину