Рубрика: Суспільство

20 листопада

Спілка журналістів і видавці вимагають звільнити гендиректора Укрпошти

foto

Національна спілка журналістів України та профільні медіаоб’єднання і редакції українських газет та журналів звернулися з відкритим листом до Президента Петра Порошенка з вимогою звільнити керівника ПАТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського.

Про це Укрінформу повідомили у вівторок у прес-службі НСЖУ.

"Шановний Петре Олексійовичу! Національна спілка журналістів України та профільні медіаоб’єднання – Українська асоціація медіабізнесу й Асоціація "Незалежні регіональні видавці України" - і колективи друкованих ЗМІ України вимагають звільнення Ігоря Смілянського з посади генерального директора ПАТ "Укрпошта", - йдеться у листі.

Як зазначають його підписанти, за останні три роки ринок передплати в Україні скоротився на 3 млн примірників, тобто на 27%.

"Оперативні дані про перебіг передплатної кампанії свідчать про те, що обсяги передплати на 2019 рік можуть скоротитися ще на 30-40%, або на 2,6 млн примірників. Ми вважаємо – це наслідок недолугої роботи Укрпошти під керівництвом пана Смілянського. Нинішня якість доставки друкованих ЗМІ не витримує жодної критики, бо набули вже системного характеру випадки доставки передплаченої преси раз на тиждень і з запізненням до тижня. Масове закриття поштових відділень і скорочення листонош під офіційним приводом "переведення роботи відділень на пересувний формат" призводять до соціальної напруги й критичного скорочення обсягів передплати преси", - наголошують автори листа.

Вони зазначають, що "деструктивні "реформи" відбуваються на тлі постійного підвищення тарифів і їхньої непрозорої формули розрахунку. Темпи ж зростання тарифів значно випереджають темпи зростання всіх макроекономічних показників".

"Зважаючи на те, що всі спроби знайти спільну мову з паном Смілянським не мали успіху, і задля збереження інституту передплати як такого, що має прямий вплив на інформаційну безпеку України, та дбаючи про захист конституційних прав громадян України на вільний доступ до інформації, вимагаємо звільнення пана Смілянського з посади генерального директора ПАТ "Укрпошта", - зауважують автори відкритого листа.

 

Як повідомили в НСЖУ, серед редакцій національних та місцевих газет, які першими підтримали публічну вимогу звільнити Смілянського, - "Голос України", "Сегодня", "Сільські вісті", "Факты и комментарии", "Вечерняя Одесса", "Ехо" (Житомир), "Селянська газета" (Харків), "Подільські вісті" (Хмельницький), "Приазовский рабочий" (Маріуполь), "Черкаський край", "Діалог" (Кропивницький).

Повідомляється також, що лист є відкритим до підписання: НСЖУ збирає інформацію про підтримку редакціями звернення до Президента до 29 листопада.

Під листом підписалися голова НСЖУ Сергій Томіленко, генеральний директор УАМБ Олексій Погорелов, голова Ради директорів АНРВУ Олександр Човган, а також колективи центральних і регіональних газет і журналів.


20 листопада 2018, 16:12
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На пункті пропуску "Тиса" велика черга автомобілів

Менш як третина дітей в Україні вакцинуються за графіком

Підприємцеві з Іршавщини доведеться сплатити штраф понад 400 тисяч гривень

Особенности рациона малышей до года

В центральній частині Ужгорода сьогодні будуть перебої водопостачання

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину