Рубрика: Суспільство

20 листопада

Україна може залишитися без питної води - водоканали

foto

Зношеність мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%.

Кабінет міністрів виключив з проекту державного бюджету на 2019 рік кошти, передбачені для фінансування програми Питна вода України, яка була прийнята на підтримку галузі водопостачання ще в 2011 році. Про це йдеться в повідомленні Асоціації Укрводоканалекологія на сторінці у Facebook.

 

Згідно з повідомленням, законом було передбачено фінансування цієї програми на суму близько 3 млрд грн з державного бюджету. Але за всі попередні роки було виділено всього 208 млн грн, стверджує асоціація.

"Станом на сьогоднішній день зношеність мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%, значно збільшилася кількість аварій і втрат води. За таких умов підприємствам галузі дуже важко забезпечувати надання якісних послуг", - йдеться в повідомленні.

Ситуацію ускладнює той факт, що підприємствам галузі не відшкодовано близько 2,5 млрд грн різниці в тарифах, зазначають в асоціації. Також зросли ціни на електроенергію, реагенти, пальне, майже вдвічі зросли податки.

За підрахунками експертів, для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України необхідно близько $40 млрд, стверджує Укрводоканалекологія.

"Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення", - зазначили в асоціації.

 


20 листопада 2018, 13:30
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Як вибрати похідний ніж?

В Ужгороді до пацієнтів, з підозрою на коронавірус, виїжджатимуть мобільні бригади

Середня зарплатня на Закарпатті у лютому 2020 року становила 9257 гривень

Поліцейські Закарпаття виявили п’ятьох нетверезих водіїв

Коронавірус вдарив по фінансах 60% українців – опитування

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину