Рубрика: Культура

20 листопада

Симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії з успіхом представив в Угорщині мистецький проект «Україна в часі»

foto

Передувала цій поїздці довга і ретельна підготовка

. А почалося все з того, що Закарпатська обласна філармонія взяла участь у цьогорічному конкурсі культурно-мистецьких проектів, оголошеному Українським культурним фондом. І потрапила до числа переможців: з понад семиста проектних заявок було обрано близько трьохсот кращих робіт, які й отримали гранти Українського культурного фонду. Проект Закарпатської обласної філармонії передбачав міжнародне партнерство і мав на меті презентувати українське професійне музичне мистецтво за кордоном. Довірили таку відповідальну справу симфонічному оркестру. Важливо було показати наш культурний національний продукт як сучасне європейське мистецьке явище. А ще привернути увагу світової спільноти до однієї з найтрагічніших сторінок історії українського народу. Цей задум було втілено через дві різних концертних програми: мешканцям м.Варполото ужгородські музиканти подарували великий святковий концерт із творів українських композиторів, а в Будапешті виступили у церкві Св.Михайла з Концертом-реквіємом жертвам Голодомору 1932-1933 рр.

Крім Українського культурного фонду реалізації проекту «Україна в часі» суттєво допомогли також Товариство української культури в Угорщині (голова – Ярослава Хортяні) та Державне самоврядування українців Угорщини в м.Варполото (очільниця – Ярослава Сабо). Тамтешня публіка щиро приймала артистів Закарпатської обласної філармонії, а вони віддячили їй майстерним і натхненним виконанням шедеврів української композиторської школи. Виступи нашого колективу з однаковим захватом сприймали як представники української діаспори, так і пересічні глядачі. Краса і глибина музики українських геніїв, винятково професійне, піднесене, злагоджене звучання солістів та оркестру під орудою диригента Вікторії Свалявчик-Цанько створили неповторну атмосферу у залах і нікого не залишили байдужими.  

Завершиться мистецький проект «Україна в часі» 22 листопада у Закарпатській обласній філармонії концертом симфонічного оркестру до 85-х роковин Голодомору. У програмі – увертюра до опери «Тарас Бульба» М.Лисенка, «Привітальна увертюра» і «Новела» Є.Станковича, «Гуцульський триптих» і «Мелодія» М.Скорика, твори закарпатських композиторів Д.Задора, І.Мартона, В.Теличка. Прозвучить також музика М.Вігули – талановитого композитора, гітариста і педагога, нашого земляка, який вже понад 10 років живе і працює в Угорщині, а свій біль через трагічні події на Сході України висловив у творі-присвяті воїнам АТО. Разом із симфонічним оркестром Закарпатської обласної філармонії у концерті візьмуть участь солісти: заслужені артисти України Діана Гавата (віолончель) і Ференц Томич (кларнет), Тарас Попович (флейта), пісню-реквієм «Плавле кача» виконає соліст камерно-інструментального ансамблю  «Угорські мелодії» Іштван Халус (баритон). Диригент – заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. Початок о 18.30. Вхід вільний.

 

Довідково: Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури України.

 

 

                                                         Підготувала Таїсія Грись

 


20 листопада 2018, 10:27
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На ужгородку скоїли розбійний напад

Україну на Євробаченні в Амстердамі представить гурт Go-A

Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

В Ужгороді завершився ІІ міжнародний фестиваль моновистав

Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину