Рубрика: Культура

19 листопада

В Ужгороді відкриється виставка художніх робіт в жанрі «Veduta»

foto

В Закарпатському музеї народної архітектури та побуту

20 листопада о 16.00 год. відбудеться відкриття художньої виставки двох закарпатських художників – Володимира Климковича та його учня Василя Парія.

Роботи художників унікальні жанром в якому вони виконані - veduta (з італ. «вид»), що був особливо популярний у XVII ст. На полотнах художників можна буде побачити улюблені вулички Ужгорода і його архітектурні пам'ятки, Карлів міст, замки Європи, а також репродукції картин нідерландських художників.

Володимир Климкович – художник, талановитий пейзажист, який на шостому десятку свого життя самотужки освоїв навики художньої майстерності. Вивчаючи спеціалізовану літературу й практикуючи у розмаїтих живописних техніках та прийомах обрав для своєї творчості чи не найскладніший та рідкісний на сьогодні жанр документально-точного міського пейзажу – «veduta», який зародився ще у ХVІ ст. і набув популярності у Західній Європі, зокрема в Нідерландах та Італії.

Основа творчості Володимира Климковича – міські пейзажі. Художник любить зображувати на своїх полотнах краєвиди Ужгорода, Карпат, а також міста та замки Західної Європи.

Найбільш трудомісткою працею митець вважає полотно «Вид на Празький Град», над якою працював впродовж 5 років.

Усі роботи художника насичені ретельно промальованими деталями архітектури й пейзажними елементами.

Досить часто митець використовує стафаж, гармонійно вписуючи у пейзаж окремі фігури та жанрові сценки.

Творчий доробок Володимира Климковича нараховує понад 100 картин, багато з них зберігаються у приватних колекціях та музеях Закарпаття.

Як і його вчитель, Василь Парій самостійно опановує художню майстерність. У своїх полотнах митець поєднує два жанри живопису «veduta» та «landscape». Його картини вирізняються серед полотен вчителя світлом й більш насиченою кольоровою гамою.


19 листопада 2018, 14:03
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На ужгородку скоїли розбійний напад

Україну на Євробаченні в Амстердамі представить гурт Go-A

Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

В Ужгороді завершився ІІ міжнародний фестиваль моновистав

Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину