Рубрика: Суспільство

14 листопада

У Нафтогазі пояснили зрив опалювального сезону

foto

Виробники тепла накопичили значну заборгованість і не дотримуються графіків її погашення.

Нафтогаз відмовився укладати договори на поставку газу для початку опалювального сезону з 22 теплопостачальними підприємствами країни через накопичення істотних боргів і відсутність договорів про їхню реструктуризацію, повідомила прес-служба Нафтогазу.

"Станом на сьогодні 1146 теплопостачальних підприємств купують газ на пільгових умовах у НАК "Нафтогаз України". Разом з тим Нафтогаз зараз не має можливості надати номінації на газ 22 теплопостачальним підприємствам, в тому числі 12 великим, в дев'яти регіонах", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що ключові проблемні ситуації з виробниками тепла зараз склалися в Кривому Розі, Херсонській області, містах Сміла, Сєвєродонецьк, Первомайськ та Шепетівка.

"Виробники тепла, що забезпечують жителів згаданих регіонів теплом і гарячою водою, накопичили значну заборгованість, не дотримуються графіків її погашення або в попередньому періоді розрахувалися з Нафтогазом менш ніж за 90% використаного газу. Доти, поки ці підприємства не виконають ці вимоги законодавства, Нафтогаз не може надати їм номінації на газ на пільгових умовах, визначених Кабінетом міністрів", - сказано в повідомленні.

Прес-служба наголошує, що в більшості випадків накопичення значної заборгованості і зрив графіка її погашення є наслідком бездіяльності місцевих органів влади.

"У ситуації з Херсонською ТЕЦ, Криворізькою ТЕЦ і Сєвєродонецькою ТЕЦ відповідальність несе Фонд державного майна, в управлінні якого знаходяться дані виробники тепла. Ситуація з ними може бути врегульована тільки за участю Кабінету Міністрів України", - зазначили в компанії.

Зазначається, що затримання старту опалювального сезону в містах створює загрозу комфорту і безпеки жителів, особливо беручи до уваги очікуване в найближчі дні похолодання.

У списку боржників Кривий Ріг, П'ятихатки, Донецька область, Бердянськ, Києво-Святошинський район, Фастів, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Первомайськ, Херсон, Шепетівка і Сміла.


14 листопада 2018, 9:25
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Шафрани, сакури, тюльпани, а тепер...і маки. На Закарпатті з’являються нові фотозони

Прощавай, школо, або скільки коштує випускний-2019

15 цікавих фактів про закарпатське Солотвино та озера (фото)

3 ДТП стались на Закарпатті

На пункті пропуску «Тиса» черги автомобілів

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину