Рубрика: Економіка

08 листопада

Польща остаточно проміняла російський газ на більш дешевий американський

foto

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG підписала з американською Cheniere Marketing International 24-річний контракт на постачсння скрапленого природного газу (СПГ).

Про це повідомила прес-служба польської компанії.

Згідно з контрактом, Польща отримає в 2019-2022 роках 0,7 млрд куб. м газу і ще 39 млрд куб. м в період з 2023-2042 років (по 1,9 млрд куб. м газу в рік).

Це не перший контракт PGNiG на покупку СПГ зі США. У жовтні польська держкомпанія підписала контракт з американською Venture Global LNG на поставку в Польщу 2 млн тонн зрідженого газу в рік протягом 20 років, що відповідає 2,7 млрд куб. м газу після регазифікації.

За словами глави польської компанії Петра Вожняка, поставки будуть проходити по формулі "free on board" (означає, що витрати з доставки товару лягають на продавця).

Вожняк також зазначив, що СПГ зі США обійдеться Польщі майже на 30% дешевше, ніж природний газ з Росії. "Я розумію, що ви здивовані, але такий ми робимо бізнес", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що Польща знайшла заміну російської нафти. У першій половині листопада 2017 року польський нафтогазовий концерн Grupa Lotos отримав нафту з США.


08 листопада 2018, 16:29
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїнСхожі новини


Якою буде ціна газу на початку 2020 року?

Майже 875 мільйонів гривень боргують закарпатці за спожитий газ

Понад 4 млрд грн ЄСВ спрямували на соціальні потреби мешканці Закарпаття

В Закарпатській області зросли об’єми житлового будівництва

Кабмін зафіксував ціну на газ для населення

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину