Рубрика: Суспільство

07 листопада

Чому на день Святого Мартина влаштовують ходу з ліхтариками?

foto

У Мукачеві готуються до святкування дня покровителя міста

Коли у 371 році в сусідньому галльському місті Тур помер єпископ, то священики і містяни дуже хотіли бачити на Турській кафедрі саме Мартина, але він не хотів залишати свій чернечий притулок. Тоді його прихильники вдались до хитрощів. Один з шанованих громадян міста попросив Мартина прийти до нього додому і помолитись над його хворою дружиною. Заманивши таким чином Мартина до міста, турські віряни трохи не силою заштовхали його в єпископську кафедру і смиренно-наполегливо стали благати, щоби погодився прийняти гідність єпископа.

Після довгих умовлянь Мартин погодився і 4 липня 371 р., у віці 54 роки, був висвячений на єпископа м. Тура.

Щоправда за легендою, йому вдалося втекти від наполегливих містян і сховатись. Мешканці міста Тур вже увечері шукали Мартина з ліхтарями і смолоскипами по всьому місту. І знайшли в стайні з гусьми, які потурбовані Мартином стали голосно ґелґотати. Тому Мартина швиденько знайшли і одразу освятили.

Та щоб відсвяткувати цю подію, влаштували велике свято з печеними гусьми. Отже головна страва святкування Дня Мартина є печена гуска - своєрідна помста, а дитяча хода з ліхтариками - символічна традиція пошуків Святого Мартина.

Щоб вшанувати пам'ять Св. Мартина, придіть на свято з ліхтариком, саморобним або придбаним. Головне - придіть і будьте разом з громадою нашого міста Мукачева!

Джерело: Мукачівська міська рада


07 листопада 2018, 8:19
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


WhatsApp з 31 грудня перестане працювати на мільйонах пристроїв

Епідситуація в Закарпатті за минулий тиждень: 3 випадки кору та 3 658 гострих респіраторних інфекцій

З початку року в Україні побили 65 журналістів - НСЖУ

Лечение молочных зубов у детей

Страйк у Франції: поліція затримала 71 особу

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину