Рубрика: Суспільство

04 листопада

В Руському Полі залишився зимувати лелека (фото)

foto

Ось уже кілька тижнів поспіль недалеко від повороту на село Руське Поле можна помітити одинокого лелеку, що розгулює полем у пошуках поживи.

Місцеві кажуть: недавно бачили птаха на зораних ділянках в околицях села, а зараз він облюбував місцину біля автотраси. Як ми з’ясували, ночує бузьок на даху будинку сім’ї Олексій по вулиці Лонка у Руському Полі.

Господиня будинку пані Ганна розповіла, що лелека з’явився у них на обійсті ще на початку літа, сам-один, без пари. Коли сім’я поїхала на літо за кордон на заробітки, птах зник. Після повернення господарів білокрилий знову опинився на димарі, де з тих пір і ночує.

«Я все сподівалася, що лелека ось-ось відлетить, та, здається, він уже нікуди не збирається», – каже жінка.

Щоранку птах залишає домівку і летить «пастися». Повертається ввечері. Крила лелеки неушкоджені, тільки от контактів із господарями будинку уникає. Хоча пані Ганна й говорить при нагоді до лелеки в надії приручити пернатого, але поки що той тримає дистанцію.

 

«Ми всі дуже хвилюємось за нашого гостя, дуже його шкода,  – каже жінка. – Він міг би жити у нас у хліві, але упіймати його ми не можемо. Залишається сподіватись, що з настанням холодів лелека стане більш поступливим, і нам вдасться його обігріти і підгодувати».
 

Як можна допомогти вижити під час холодів лелеці, що не полетів у теплі краї, – з таким питанням ми звернулись до науковця-орнітолога – завідувача кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ, кандидата біологічних наук Людвіга Потіша.
 

Як зазначив науковець, скоріш за все, птах не полетів разом зі зграєю у вирій тому, що не набрав достатньої для перельоту фізичної сили.
 

Можна спробувати підгодовувати лелеку, адже що далі – то важче йому буде знайти поживу. Бо харчується птах їжею тваринного походження (риба, жаби, миші), якої з настанням холодів буде все менше й менше. Годувати лелеку можна мороженою рибою, але в жодному разі не солоною.  Для цього варто облаштувати підгодівельний майданчик у місці, де лелека шукає поживу, і таким чином намагатись його приручити. А найкращим варіантом для порятунку птаха було би передати його під опіку фахівців Центру реабілітації диких тварин у Галицькому національному природному парку, що на Івано-Франківщині. Хоча якщо лелека перелітає з місця на місце, зробити це доволі проблематично. Досвід вигодовування і зимової перетримки таких птахів мають і фахівці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді в Ужгороді.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


04 листопада 2018, 17:57
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На кількох вулицях Ужгорода буде обмежено водопостачання

Поліція Закарпаття розшукує безвісти зниклу неповнолітню

ООН визнала право кліматичних біженців на притулок

Чверть закарпатців ще не уклала декларації із сімейними лікарями

Названа найстаріша кав'ярня Європи

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину