Рубрика: Культура

30 жовтня

В Ужгороді відкрилася виставка художніх робіт Михайла Лижечка

foto

У кафе Treeespressobar (вул. Духновича, 7)

Михайло Лижечко народився в 1991 році в с. КушницяІршавського району Закарпаття. В дитячому віці та юності, як сам пригадує, «малював, як і всі діти, але навряд, чи в ті роки це мало якесь значення».

Вищу освіту здобув в Ужгородському національному університеті, навчався на інженерно-технічному факультеті, після закінчення працював на різних інженерних посадах, кілька разів виїжджав до Чехії, та повертався.

«Якось я збагнув, що відбувається якийсь незрозумілий дисбаланс мого життєвого вектору руху. Я перестав відчувати, де моя домівка. Накипіло відчуття, що хочу про щось розповісти, але не можу сформулювати думку. Я купив блокнот і ручку й почав думати надсловами, але в підсумку вийшли малюнки», – розповів Михайло про те, як робив перші кроки в мистецтві.

Зараз у Treeespressobar художник-аматор представив близько трьох десятків робіт – більшість із них виконані впродовж останнього року. Розповідає, що тут– вибране з двох блокнотів, а загалом їх уже шість.

«Так склалося, що через постійні переїзди вся творчість звелася до формату блокнота, який я міг постійно возити з собою в рюкзаку, – розповідає автор виставки. – Саме тому я й не міг представити оригінали, бо вони всі різноформатні, а відсканував роботи, передрукував їх на якісному папері й так скомпонував експозицію, щоб вона гармонійно виглядала».

Технічно всі представлені роботи – це твори, виконані лайнером, ручкою, олівцями, маркерами. Тематика – руки, портрети, орнаменти, текстури.

«Для виставки я взяв трішечки з кожної тематики, на яку малював– тут маленьке інтро, маленьке знайомство з глядачем, думаю, мені вдасться з ним поспілкуватися, почути, що він побачать. Надіюся, що зможу отримати якісь відповіді – можливо, саме ті, які підсвідомо шукаю і про які ще не знаю», – розповідає художник.

Виставка малюнків Михайла Лижечка триватиме у Treeespressobarрівно два тижні.


30 жовтня 2018, 16:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Вийшов друком туристичний путівник Ужгородом

В Ужгороді завершився ІІ міжнародний фестиваль моновистав

Аліна Паш зняла документальний фільм «Pintea»

В рамках Другого міжнародного фестивалю моновистав «Монологи над Ужем» ужгородці зможуть побачити 12 вистав

"Паланок" долучився до грантового проекту ЄС "СМАРТ Музей: сучасні форми представлення культурної спадщини"

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину