Рубрика: Суспільство

19 жовтня

У Воловецькому лісгоспі росте коркове дерево (фото)

foto

Як екзотичний для наших лісів реліктовий вид потрапив на Воловеччину, зміг прижитися в наших умовах і яку цінність представляє, розповіли фахівці лісгоспу.

- За нашими відомостями, посадку оксамиту амурського заклали приблизно в 70-х роках і висаджені на біогалявині, - розповідає головний лісничий Воловецького лісгоспу Мирон Стецо. - Якщо враховувати, що дерево живе до 300 років, наша посадка ще відносно молода. Середній діаметр стовбура поки до 30 см, але ці дерева можуть досягати і до 120 см в діаметрі, у висоту до 28 метрів.

Зараз рослини-екзоти знаходяться під опікою лісівників. Воловецькі господарники взяли під опіку насадження коркового дерева і зробили до нього екологічну стежку.

- Швидше за все, в 70-х роках посадка цих насаджень була експериментом, адже на той момент ніхто не міг дати гарантій, що бархат амурський буде рости в наших умовах, - вважає Мирон Іванович. - Тепер же дерева в Н.Ворітському лісництві більше демонстраційна ділянка, лісгоспівці намагаються зберегти ці насадження в первозданному вигляді і водять учнів шкільних лісництв та туристів на цю ділянку.

Бархат амурський вчені відносять до реліктових рослин, які росли на планеті ще до Льодовитого періоду. Таким чином, корковий ліс у Воловецькому лісгоспі - справжній пам'ятник природи. Екологічна стежка бере свій початок від інформаційного стенда, проходить крізь альтанку для відпочиваючих і завершується вона на плантації коркового дерева і в шикарному буковому гаю.

Лісничий Нижньоворітського лісництва Михайло Щербей:

- Експеримент воловецьких лісівників минулого покоління показав, що далекосхідні рослини у наших місцинах приживаються і вже самі по собі стали унікальним природним об'єктом. Вони можуть бути цікаві туристам, тому ми облаштували туристичну стежку протяжністю до 3-х кілометрів.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

На данном изображении может находиться: растение
На данном изображении может находиться: дерево, небо, растение, на улице и природа
На данном изображении может находиться: люди сидят, растение, трава, дерево, на улице и природа
На данном изображении может находиться: дерево, растение, на улице и природа

19 жовтня 2018, 12:47
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Водохреща без загрози для здоров’я та життя

Українські студенти більше не отримуватимуть червоних дипломів

У грудні 2020 року на Закарпатті найбільше подорожчали яйця та овочі

Особенности лазерной эпиляции

Франція вводить національну комендантську годину після 18:00

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину