Рубрика: Суспільство

17 жовтня

Які ліки можуть викликати залежність

foto

При тривалому чи неправильному вживанні лікарських засобів у людини може виникнути як фізична, так і психічна залежність.

Залежність може з’явитися через самолікування, недотримання курсу лікування, пише Men’s Life.

 

1. Краплі з судинозвужувальним ефектом

Цей препарат дає лише симптоматичний ефект.

Під час потрапляння препарату в ніс, відбувається викид адреналіну. Проте при закапуванні адреналіну надходить більше, ніж необхідно. Якщо капати судинозвужувальні краплі часто і довго, а потім припинити, трапиться «синдром відміни» – і з краплями погано, і без них.

2. Снодійні препарати

Їх необхідно вживати лише за призначенням лікаря і в певних дозах.

Залежність від снодійного розвивається поступово. Людина помічає, що звична дозування перестає давати результат, і починає збільшувати її, а потім і частоту прийомів. В результаті ритм збивається, і проблеми зі сном залишаються.

Снодійні препарати
Снодійні препарати

3. Проносні засоби

Від вживання таких препаратів виникає психологічна залежність.

Людям, що страждають на закрепи, часто здається, що своїми силами сходити в туалет не вийде, або це буде неприємно. В результаті вони стають заручниками ліки. Звикання розвивається швидко, особливо у маленьких дітей.

4. Гормональні препарати

Приймати такі ліки необхідно за графіком щодня. Зловживання гормональних ліків тягне за собою відмову організму у функціонуванні, тому він вимагає нові і нові дози. Для таких ліків також характерний "синдром відміни".

Гормональні препарати
Гормональні препарати


17 жовтня 2018, 14:00
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України



Схожі новини


Без проблем арендуем автобус для перемещений по Украине

В Ужгороді почалася Всеукраїнська олімпіада з угорської мови та літератури

Ужгородський скансен шукає учасників першої музейної Школи юного екскурсовода

Завтра частина ужгородців будуть сидіти без води

Протягом січня населення Закарпатської області скоротилося на 330 осіб

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину