Рубрика: Суспільство

16 жовтня

РПЦ визнала неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом

foto

Синод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом

"На сьогоднішньому засіданні Священного Синоду було прийнято рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом", - заявив журналістам на брифінгу після закінчення Синоду в Мінську глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон, пише Іnterfax-Україна

За його словами, це було "вимушене рішення", але іншого Священний Синод РПЦ не міг прийняти, оскільки "до цього вела вся логіка останніх дій Константинопольського патріархату".

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод в Стамбулі прийняв низку рішень, які в РПЦ назвали "розбійницькими", а саме, реабілітував лідерів УПЦ-КП і УАПЦ, оголосив про відкриття свого подвір'я в Києві і припинив дію указу 300-річної давності про передачу Київської митрополії Москві.

Усі ці рішення, як сказав у понеділок журналістам митрополит Іларіон, з точки зору Російської православної церкви є "беззаконними і канонічно нікчемними". "Російська православна церква не приймає цих рішень, не буде ним слідувати. Розкол залишається розколом, лідери розколу залишаються лідерами розколу. А та Церква, яка, визнавши розкольників, вступила з ними в спілкування, тим самим себе виключила з канонічного поля", - підкреслив митрополит.

Саме це, за його словами, є головною причиною, з якої "ми змушені перервати спілкування з Константинопольським патріархатом як таким, що повністю ідентифікував себе з розколом".

"Вступ до спілкування з уклонившимися в розкол, а тим паче відлученими від Церкви, рівносильно ухиленню в розкол і суворо засуджується канонами Святої Церкви", - йдеться в заяві Синоду.


16 жовтня 2018, 10:04
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Поліція Закарпаття застерігає громадян від порушень законодавства у «День тиші»

В Ужгороді досі є легендарні смітники без дна (фото)

Пожежну безпеку виборчих дільниць на Закарпатті забезпечуватимуть 1025 рятувальників

Із Києва до Ужгорода курсуватиме VIP-вагон №0

Закарпатські рятувальники опікуються безпекою збирання врожаю зернових культур

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину