14 жовтня

ФК «Ужгород» зазнав поразки від «Покуття»

foto

2:0

На завершальний матч першого кола чемпіонату України з-поміж аматорських команд підопічні Мирослава Бабяка доїхали з горем навпіл. Нагадаємо, по дорозі в Коломию, Івано-франківської області зламався автобус.

Тож команда з обласного центру Закарпаття ледь встигла на сам поєдинок, який розпочався о 15:30. «Покуття», безперечно, планувало фінішувати у першому колі на оптимістичній ноті, принаймні будь-що взяти три домашні залікові пункти. Але й «Ужгород», попри дорожні складнощі, не проїжджав 360 кілометрів, аби просто відбути цей матч.

Більше того, потрібно «спокутувати» минулу поразку з «ОДЕКом» принаймні одним очком, взятим в одного з лідерів і взятим на виїзді. Та це виключно мої побажання, міркування й роздуми. Час згодом розставить усе на місця свої.

Дивно, але розпочала команда Андрія Андріїва та Мирослава Бабяка аж ніяк не від захисту. Гранатово-голубі зі стартового свистка Богдана Грися застосували до суперника високий пресинг. І якраз швидкий перехід в атаку вдався господарям на 11-ій хвилині, який закінчився ударом Василя Блащука метрів із 17-ти. Юрій Славік з ударом впорався бездоганно.

А на 14-ій хвилині перша по-справжньому масова навала коломийців увінчалась взяттям воріт. У цій атаці спочатку Юрій Славік удар парирував у поперечину, друге добивання – знову подруга воротаря стає у пригоді, а от третій удар від Романа Москалика відбити було ірреально. 1:0.

Через хвилину куражні футболісти «Покуття» могли відзначитись друге в матчі. Той же Москалик здійснив чудовий простріл зправа. На дальній стійці чатував Олександр Карапка, якому долі секунди забракло, аби дотягнутись до м’яча і переправити його в сітку. «Ужгород» надалі гру дещо заспокоїв, я маю на увазі – вгамував суперника і спробував диктувати свої умови.

На 24-ій хвилині після дальнього пасу в боротьбі із захисником Сергію Машталіру вдався удар головою. Та вийшов він не сильним. «Покуття» відповіло рейдом правим краєм у виконанні Андрія Ковальчука, якому вдалося переграти Степана Буксара, але не Вадима Селещука, який в останній момент відвів загрозу ймовірного рандеву з нашим воротарем.

Атака господарів на 27-ій хвилині дивом не втілилась у забитий гол. Послідував пас зліва і на дальній стійці пробив Андрій Толчевський. На висоті – Славік. Юрій сам влетів у сітку, та м’ячу не дозволив.

Через три хвилини ужгородці могли встановлювати паритет. Пас Сергія Машталір замикав Дудаш. Михайло з кількох метрів відправив м’яч над поперечиною. На 38-ій хвилині ужгородцям вдалася контратака три в два. На завершенні якої діяв Машталір – та було це в положенні поза грою.

За мить на дальній постріл наважився Володимир Дуран. Юрій Кисилиця зумів упіймати м’яч. Блискуче в наступній атаці зіграв і ужгородський страж Славік. Юрій нейтралізував удар Василя Блащука, який вийшов на очну ставку з воротарем: спочатку парирував, а згодом приборкав круглого. Під завершення першого тайму індивідуальні якості демонструє Машталір. Сергій лівим краєм вривається у штрафну, та удар чи простріл Сергія захисник переводить на кутовий і, як здалось мені, зробив він це рукою. Та рефері був іншої думки. У перерві Мирослав Бабяк провів одну заміну.

Замість Михайла Дудаша на поле вийшов Антон Предчук. Складно не погодитись із тренером. Не пішла сьогодні гра другому номеру. А от досвід Антона міг стати в нагоді.

Та й підопічні Любомира Корнути у другій 45-хвилинці більше дбали про захист. Хоча на 49-ій хвилині уже встигли заробити пенальті. Однак кращий у сьогоднішньому матчі Юрій Славік парирував удар Андрія Ковальчука з «точки». Браво, Юрію. Бо навряд чи за рахунку 2:0 «Ужгороду» вдалося б зламати хід поєдинку.

На 62-ій хвилині «Покуття» забиває вдруге. Після подачі з кутового відзначається Андрій Топчевський. 2:0. На 81-ій хвилині ужгородці втратили найнебезпечніший епізод: послідувала діагональ з глибини поля і Микита Гальчак вийшов на ударну позицію і пробив у ближній кут метрів із 14-ти. Воротар парирує.

Другу нагоду Гальчак марнує на 85-ій хвилині. Микита із 11-ти метрів, після пасу від Машталіра, пробив вище воріт. 2:0 – кінцевий результат матчу.

Джерело: Оболок

14 жовтня 2018, 14:24