Рубрика: Суспільство

12 жовтня

З початку року у світі загинули 56 журналістів - Репортери без кордонів

foto

Більше половини репортерів - 29 осіб - загинули в зонах військових дій

З початку нинішнього року 56 журналістів загинули через свою професійну діяльність. Про це повідомляють Репортери без кордонів.

«Станом на 1 жовтня 2018 року через їхню професійну діяльність по всьому світу було убито 56 журналістів», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цифра вже перевищує показник 2017 року, коли за рік загинуло 55 професійних журналістів. Хоча 2017 рік став найменш смертельним роком в професії протягом останніх 14 років.

Більше половини репортерів - 29 осіб - загинули в зонах військових дій. Самою небезпечною країною став Афганістан, там було убито 13 журналістів.

Зокрема, 30 квітня 2018 року в один день загинуло 10 журналістів: 9 з них в результаті подвійного бомбардування в Кабулі (найсерйозніший напад в країні з моменту поразки талібів у 2001 році), а через кілька годин - журналіста BBC Ахмада Шаха було застрелено в Хості.

У Ємені загинули 5 осіб. У цій близькосхідній країні журналісти вмирають не під бомбами, а в тюрмах від жорстокого поводження. Так було з журналістом Анваром аль-Раканом, якого тримали в катівнях майже рік, а випустили у вкрай виснаженому тортурами і хворобами стані, він помер 2 червня.

У в'язницях залишаються ще як мінімум 10 журналістів, інформації про них майже немає. На африканському континенті в Сомалі були вбиті двоє журналістів, в Центральноафриканській Республіці - три російських: Орхан Джемаль, Кирило Радченко та Олександр Расторгуев

. Відзначається, що вони були вбиті групою невідомих бойовиків, під час розслідування ними присутності найманців, що належать російській приватній військовій компанії Вагнера, відомій також своєю діяльністю в Сирії, а влада Росії і ЦАР, які проводять розслідування, досі не надали ніяких результатів. У Пакистані, Палестині і Сирії було вбито по 2 професійних журналіста.

Відзначається, що кількість журналістів, які загинули в Сирії, зменшилася порівняно з минулим роком, коли стали жертвами конфлікту 9 професійних журналістів. Крістоф Делор, генеральний секретар «Репортерів», наголошує на нагальній необхідності подальшого захисту журналістів.

Організація закликає призначити спеціального представника Генерального секретаря ООН з даного питання, ця ініціатива знаходить підтримку серед дедалі більшого числа держав, її підтримали 130 ЗМІ, організацій і профспілок у всьому світі.


12 жовтня 2018, 12:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Польщі жінка вперше народила шістьох дітей

Рятувальники провели День цивільного захисту в одному із навчальних закладів Ужгорода (фото)

Неякісно виконані роботи на площі Петефі продовжують шокувати ужгородців (фото)

На українсько-словацькому кордоні запрацює обмін попередньою митною інформацією

Сьогодні в Ужгороді ускладнено автомобільний рух і можливі перебої водопостачання

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину