Рубрика: Політика

12 жовтня

Рішення синоду: томос буде після об'єднання українських церков

foto

За підсумками синоду стало відомо, що томос Українська православна церква не отримала.

У Стамбулі під головуванням Вселенського патріарха Варфоломія пройшло триденне засідання синоду Константинопольського патріархату, на якому серед іншого розглядалося питання автокефалії української церкви. 

За його підсумками стало відомо, що томос Українська православна церква на цьому засіданні не отримала.

Згідно з рішенням, Вселенський патріарх продовжує процедуру надання томосу Українській церкві. Також синод повернув в канонічний стан глав УАПЦ Макарія і УПЦ КП Філарета. Крім того, Константинополь застеріг від незаконного захоплення церков і монастирів в Україні.

Як повідомляє patriarchate.org на священному синоді обговорювалися, зокрема, церковні справи України, в присутності його величності архієпископа Данила Памфілійського і його преосвященства єпископа Іларіона Едмонтонського, патріарших екзархів в Україні і після широких обговорень постановив:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, що Вселенський Патріархат приступає до надання Автокефалії Церкви України.

2) Відновити Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його численних Ставропігій в Україні, яка там завжди існувала.

3) Прийняти і розглянути клопотання про апеляцію Філарета Денисенко, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у розколі не по догматичних причин, згідно з канонічними прерогативами Константинопольського Патріарха, щоб отримати такі петиції з боку ієрархів та іншого духовенства від всіх Автокефальних Церков. Таким чином, вищезазначені були канонічно відновлені до їх ієрархічного або священичого звання, і їх вірні були відновлені до спілкування з Церквою.

4) Скасувати юридичне зобов'язання Синодального листа 1686 року, видане за обставинами того часу, яке надало право через ікономію Московському Патріарху призначити митрополита Київського, обраного Асамблеєю Священнослужителів його єпархію, яка буде відзначати Вселенського Патріарха в якості Першого ієрарха на будь-якому святкуванні, проголошуючи і підтверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольської матері-Церкви.

5) звернутися до всіх що беруть участь сторін із закликом уникати присвоєння церков, монастирів та інших об'єктів, а також будь-якого іншого акта насильства і помсти, з тим щоб мир і любов Христа переважала".

За матеріалами УНІАН

 


12 жовтня 2018, 7:33
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Президент Угорщини назвав обнадійливими переговори із Зеленським

Місія МВФ почала роботу в Україні

Гройсман вирішив не випробовувати долю

Президент заявив про розпуск Верховної Ради

Зеленський попросив Верховну Раді нарешті скасувати недоторканість

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину