Рубрика: Суспільство

10 жовтня

Частина аптек на Львівщині припинила видачу безкоштовного інсуліну

foto

Заборгованість держави перед аптеками майже 30 млн грн

У деяких районах Львівщини склалася критична ситуація з забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет I типу . Через велику заборгованість аптеки відмовляються видавати його хворим.

Якщо заборгованость не буде погашена до кінця жовтня, ситуація стане критичною. Першими на сполох забили дрогобиччани, бо у них вже склалася критична ситуація з забезпеченням інсулінозалежних хворих інсуліном.

«У Дрогобичі склалася критична ситуація з видачею інсуліну хворим на цукровий діабет, оскільки аптечні заклади відмовляються відпускати інсулін через заборгованість перед ними з державного бюджету. Заборгованість перед аптечними закладами Дрогобича становить 352 тис. грн. Уже до кінця цього тижня за рахунок субвенції аптекам буде відшкодовано 117 тис. грн. і тоді, ймовірно, аптечні заклади відновлять видачу інсуліну»,- повідомила прес-служба Дрогобицької міської ради.

Це дуже тривожний сигнал, передусім, для хворих на цукровий діабет, які мусять щодня колоти інсулін. Вони не можуть чекати день, два, три, а мусять колоти його вчасно, бо найменше зволікання може поставити під загрозу їхні життя. Купити інсулін за власні кошти для більшості нереально, адже на місяць за нього треба викласти 700-1200 грн, декому й на два тижні, залежно від дози, яку треба ввести.

Ситуація, що виникла в Дрогобичі,повідомляє начальник управління розвитку, планування і організаційно-фінансового забезпечення департаменту охорони здоров’я ЛОДА Олександр Малоїд, є і в інших районах і не лише на Львівщині, а й загалом по Україні.

Річ у тім, що з державного бюджету в області країни надійшло значно менше коштів для закуплю інсуліну, ніж передбачалося. Загалом Львівщині для забезпечення інсуліном хворих, за словами Олександра Малоїда, потрібно понад 65 млн грн, а держава наразі виділила лише 36,4 млн.

Понад 29 млн грн, яких бракує, перекрити з місцевих бюджетів, проблематично, це дуже велика сума. «В останні роки інсулін закуповувався в основному за кошти державного бюджету. Якщо виникали проблеми, то з місцевих бюджетів дофінансовувалася невелика сума, 20-25%», - каже Олександр Малоїд.

Інсулін для хворих відпускають за електронними рецептами

Станом на жовтень 2018 року на Львівщині проживає 11 163 хворих, які потребують інсулінотерапії (і дорослі, і діти). Їх держава забезпечує інсуліном безкоштовно або з доплатою 10% від вартості інсуліну. «Зараз є електронний обіг рецептів і виписати «лівий» неможливо. Інсулін отримують лише ті люди, яким потрібно.

У цьому рецепті вказано, дана людина забезпечується інсуліном безкоштовно чи з доплатою 10%. І хворий з одним і тим же рецептом не може піти в іншу аптеку, бо після відпуску інсуліну ми вносимо дані в електронний реєстр, що інсулін відпущено», - каже виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик.

За словами Нелі Бик, заборгованість з поверненням коштів за інсуліни цього року була. Не повертали два місяці, а згодом повернули. «Але ми відпускали інсулін у борг, бо чудово розуміємо, що він життєвонеобхідний хворим», - каже Неля Бик.

В департаменті охорони здоров’я ЛОДА, за словами Олександра Малоїда, про проблему знають. Відповідні листи з проханням додатково виділити на область 29, 2 млн грн скеровано і у МОЗ, і в Кабмін. За попередніми (неофіційними) даними додаткові кошти з держбюджету на Львівщину мали б надійти наприкінці жовтня. А чи надійдуть, в якій кількості і коли саме, наразі невідомо, пише zaxid.net


10 жовтня 2018, 15:11
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


4 ДТП сталось на Закарпатті

У Польщі жінка вперше народила шістьох дітей

Рятувальники провели День цивільного захисту в одному із навчальних закладів Ужгорода (фото)

Неякісно виконані роботи на площі Петефі продовжують шокувати ужгородців (фото)

На українсько-словацькому кордоні запрацює обмін попередньою митною інформацією

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину