Рубрика: Суспільство

01 жовтня

У Грузії заборонили виробництво та використання поліетиленових пакетів

foto

У Грузії сьогодні, 1 жовтня, набрали чинності нові правила, спрямовані на зниження забруднення навколишнього середовища.

Про це пише Українська правда з посиланням на Грузия Online.

Так, у країні заборонили виробництво, імпорт і реалізацію поліетиленових пакетів товщиною менше 15 мікрон. Крім того, тепер виробників зобов’язані наносити логотип і назву компанії на кожен пакет.

З квітня 2019 року виробництво, імпорт і реалізація поліетиленових пакетів будь-якої товщини в Грузії будуть повністю заборонені. Реалізовувати можна буде тільки біорозкладні пакети.

У разі порушення правил підприємців штрафуватимуть на 500 ларі (близько 200 доларів), а їхні товари – конфісковуватимуть. Повторне порушення передбачає штраф в 1000 ларі (понад 380 доларів).

Біорозкладність означає здатність органічних матеріалів розпадатися на екологічно безпечні речовини за допомогою бактерій або інших біологічних процесів. Потрапивши в землю, такі пакети розкладаються приблизно за 24 місяці і не завдають шкоди навколишньому середовищу.

Період розкладання поліетиленових пакетів – понад сто років. Відразу після використання поліетиленові пакети перетворюються на відходи, які згодом спричиняють забруднення ґрунту і води. Як відомо, Єврокомісія хоче зобов’язати держави-члени зменшити використання пластикових пакетів для харчових продуктів та стаканів для напоїв.


01 жовтня 2018, 14:08
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Кілька КПП на Закарпатті тимчасово закрили

МОЗ оцінило темпи поширення коронавірусу

КПП «Вилок» припинить роботу

Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому

В Ужгороді тимчасово перекрили проїзд по вулиці Лучкая

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину