Рубрика: Суспільство

30 вересня

Україні потрібно стимулювати повернення українських емігрантів — експерт

foto

Шляхом впровадження мотиваційних програм та проектів Україна зможе регулювати і контролювати витік мізків.

Україні потрібно стимулювати повернення українських емігрантів, але робити це необхідно шляхом запуску мотиваційних програм збільшення їх грошових переказів на батьківщину. Тут кращий досвід мають Ірландія, Ізраїль, Філіппіни, Індія. Реалізація економічних і організаційних заходів дозволить в найкоротший термін встановити контакт з українськими мігрантами, стимулювати їх повернення шляхом розвитку підприємництва на батьківщині.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. На його думку, шляхом впровадження мотиваційних програм та проектів Україна зможе регулювати і контролювати так званий витік мізків (brain drain), перетворювати його в циркуляцію мозку (brain circulation) і максимально використовувати знання діаспори (brain gain).

Читай також: Один з дев'ятий українських студентів у Польщі планує повертатися додому - ЗМІ

"Серед ключових мотиваційних продуктів можна виділити розміщення облігацій серед мігрантів і діаспори. За 60 років близько 20 країн (включаючи Індію, Ізраїль) залучили понад 50 млрд дол. шляхом розміщення облігацій для своєї діаспори в країнах їх проживання, — зазначає експерт. — Окрему роботу потрібно проводити щодо спрощення реєстрації та стимулювання розвитку нових каналів грошових переказів. У країнах, які стимулюють приплив коштів своїх мігрантів, на ринку працює від 500 до 1000 систем переказів. Такі країни отримують в рік від 15 млрд до 30 млрд дол. Збільшення обсягів переказів повинно супроводжуватися запуском кредитних, страхових, пенсійних та іпотечних програм".


30 вересня 2018, 16:47
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Бейруті тривають сутички активістів з силовиками

Мукачівські поліцейські розшукали 2-річного хлопчика, який заблукав вночі

Більшість українціа залишилися без відпустки цього літа

Закінчився призов на строкову військову службу (ВІДЕО)

На Закарпатті на одного учня у сільсікій школі держава витрачає 26 677 гривень на рік

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину