Рубрика: Суспільство

29 вересня

У Виноградові блакитне паливо стало червоним (фото)

foto

Про дивне червоне полум’я у газових плитах в мережі повідомляють виноградівчани.

Так, відповідну публікацію у місцевій спільноті в соцмережі Фейсбук зробив користувач Vinogradovec Sevlush.

“У всіх такий газ? Фото нишньоє”, – сказано в дописі до фото.

 
 
Вже бадяжать газ з повітрям, фото 27.09.2018 року

Водночас, слід зазначити, що українці все частіше скаржаться на “поганий” газ. Як відзначають представники облгазів, багато абонентів стверджують – “блакитне паливо” з конфорки стає все гірше, при цьому тариф зріс у кілька разів.

Для того, щоб з’ясувати, чи дійсно якість газу знизилося, експерти енергетичної сфери провели круглий стіл і обговорили характеристики “блакитного палива” в Україну. Про висновки, до яких прийшли експерти, раніше розповів сайт “Сегодня.ua”.

Чайник з водою закипає довше, ніж зазвичай. Куди скаржитися?

Українці, які помічають, що чайник став закипати довше, скаржаться в облгази. Провести дослідження газу можна, але за це доведеться заплатити споживачеві. Експерти енергоринку відзначають, послуга перевірки газу – не з дешевих.

А що, якщо виявиться, що газ все-таки неякісний?

Таких випадків експерти енергоринку не знають. Але, якщо дослідження газу покаже, що він дійсно неякісний (його, наприклад, розбавляють), споживач не платитиме за аналіз “блакитного палива” і має право оплачувати “неякісну послугу” в неповному обсязі, або ж подати на постачальника послуги в суд.

Як вимірюють якість газу?

Найпростіший спосіб – поспостерігати за тим, яким кольором горить газ. Якщо вогонь жовтуватий або червоний – газ згоряє не повністю. Можливо, в конфорку просто надходить недостатня кількість повітря.

На даний момент існує 7 критеріїв якості газу: теплота згоряння (калорійність), межі числа Воббе (характеризує сталість теплового потоку, одержуваного при спалюванні газу), вміст сірководню, меркаптанової сірки, механічних домішок і інтенсивність запаху.

Чому газ може стати “неякісним”?

Газ може бути розбавлений, наприклад, азотом. Правда, в “Укртрансгазі” запевняють, таке в Україні не практикується. Найчастіше причина “падіння якості” блакитного палива – засмічення конфорки, недостатня кількість повітря в приміщенні (для згоряння одного кубометрів газу необхідно десять кубометрів повітря), “неправильне” газове обладнання.

Експерти радять: перш ніж купувати імпортну газову плити, варто ознайомитися з її паспортом. Цілком ймовірно, що техніка розрахована на “закордонні” характеристики газу.


29 вересня 2018, 15:29
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Для чего нужна консультация травматолога

З початку року населення Закарпатської області зменшилася на 3232 особи

Корисні поради щодо вибору пральної машини

Вся Україна з 23 вересня переходить у «жовту» карантинну зону

Вчора щеплення від COVID-19 отримали майже 109 тисяч українців

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено