Рубрика: Політика

24 вересня

Україна втрачає мільярди євро через податкові схеми – Spiegel

foto

До 750 мільйонів євро щороку

Україна втрачає до 750 мільйонів євро щороку через сумнівні схеми з уникнення сплати податків. Про це свідчить результат дослідження фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті, який опинився у розпорядженні німецького видання Spiegel.

"Результати нашого дослідження свідчать, що за минулі три роки (від 2015 до 2017 року) експорт залізної руди з України був щонайменше на 20% недооцінений", - йдеться в дослідженні, котре буде оприлюднене в понеділок, 24 вересня.

Окрім власних підрахунків автори дослідження заклали у його основу дані податкових органів України.

Експерти заявляють, що не тільки залізна руда, а й сталь та продукти сільського господарства потрапляють під схеми. Вони поширюють висновки щодо гірничої промисловості на інші галузі і роблять висновок, що приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно три мільярди євро.

"Таким чином недонадходження податків до бюджету України щороку сягає 750 мільйонів євро", - йдеться у матеріалі видання.

Найпоширенішим методом ухиляння від сплати податків є передусім встановлення так званої трансфертної ціни. При цьому філіал компанії у країні з більш високими податками, наприклад Україні, продає свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову. В результаті компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні.

Результати дослідження особливо значимі, вказують досліники, з огляду на те, що ЄС від 2014 року надав Україні фінансову допомогу на 11 мільярдів євро. "Це велика сума для країни, у якої річний економічний оборот складає 92 мільярди євро", - зазначається у статті.

Видання відзначає, що у Європейському парламенті воліють заплющувати очі на оборудки в Україні та не надто критикувати Київ з огляду на російську агресію на Сході країни.

Джерело: ЄП


24 вересня 2018, 11:37
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В ЄС прокоментували можливість санкцій проти українських олігархів за корупцію

На Рахівщині затримали наркоторговця

На Закарпатті поліцейські припинили роботу ще шести підпільних ігротек

Британія, США та Австралія створили нове оборонне партнерство

Качинський виключає можливість Polexit: Варшава однозначно бачить своє майбутнє в ЄС

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено