Рубрика: Надзвичайне

11 вересня

Встановлені причини загибелі електромонтера на Перечинщині

foto

Близько двох місяців комісія, створена Управлінням Держпраці у Закарпатській області, проводила спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався з працівником ТДВ «Перечинський ЛХК».

За цей час були ретельно зібрані усі необхідні матеріали, розглянувши які, члени комісії дійшли висновку, що нещасний випадок таки пов’язаний з виробництвом.
У числі осіб, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що призвело до виникнення НВ, названі головний енергетик підприємства, майстри електродільниці та дільниці підприємства, а також безпосередньо сам потерпілий, адже чоловік розпочав виконання робіт підвищеної небезпеки без отримання відповідного розпорядження (наряду) від керівника.
– Як переконує практика, найчастіше нещасні випадки стаються з новачками або досвідченими працівниками, – каже начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош. – Електромонтер Перечинського лісохімкомбінату мав за плечами 14 років стажу. Зазвичай саме ті, хто впевнені у своїх знаннях і професіоналізмі, й переоцінюють власні можливості.
Обставини того дня, 10 червня, складалися так, ніби попереджали про майбутню небезпеку. Це була неділя. Обидва головні енергетики підприємства відпочивали, а начальник електродільниці перебував у відпустці. Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування 33-річний житель села Тур’я Пасіка Перечинського району С. мав вийти у другу зміну. Ще зранку йому зателефонував майстер і попросив вийти на роботу трохи раніше, пояснивши, мовляв, інший електромонтер – його колега дуже втомлений, бо відпрацював дві зміни поспіль. Чоловік погодився.
Близько 15 години на комбінаті стався перепад напруги, внаслідок чого частина електрообладнання зупинилась. Про це електромонтер С. довідався при вході до лісохімкомбінату. Запуск частотних перетворювачів технічно можливий лише вручну, тому майстер електродільниці, знову ж у телефонному режимі, дав усне розпорядження обом електромонтерам усунути неполадки. Після запуску насосної станції, вентилятора, чоловікам доручили полагодити кран. Однак при перевірці, машиніст крану повідомив: вибиває лінійний автоматичний вимикач. Електромонтер С. вирішив піднятися на кран, аби на місці з’ясувати причину несправності. Тим часом його колега подався ремонтувати деревообробний верстат. Через якийсь час кранівник піднявся до кабіни і виявив непритомного та закривавленого колегу-електромонтера.
На місце події невдовзі прибули медики «швидкої допомоги», начальник дільниці, бригада аварійної служби. На жаль, лікарі лише констатували смерть людини.
Комісія з розслідування нещасного випадку встановила, що появі трагедії передували організаційні та психофізіологічні причини, в основі яких порушення вимог низки нормативно-правових документів з охорони праці та промислової безпеки. За наслідками розслідування складено план заходів щодо усунення причин настання цього нещасного випадку.

Управління Держпраці у Закарпатській області


11 вересня 2018, 13:31
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Чотири області України відповідають «помаранчевій» зоні карантину – МОЗ

За минулу добу на Закарпатті у 105 пацієнтів підтверджено коронавірус методом ПЛР

Неподалік Виноградова водій вантажівки збив двох пішоходів. Один з них помер у реанімації

За минулу добу на Закарпатті 73 пацієнтам встановили діагноз COVID-19

На Ужгородщині в лісі заблукала жінка

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено