Рубрика: Політика

07 вересня

Угорщина закликає прийняти до ЄС нових членів

foto

Зі стратегічних міркувань та міркувань політики безпеки Угорщина закликає до подальшого розширення Європейського Союзу шляхом приєднання країн Західних Балкан.

Про це заявив держсекретар Угорщини у справах ЄС Саболч Такач, повідомляє прес-служба уряду.

"Угорщина закликає якомога швидше почати переговори про приєднання з Македонією і Албанією і якомога швидше завершити переговори з Сербією і Чорногорією", - сказав він.

За словами Такача, країни Вишеградської групи (V4) згодні з Угорщиною в цьому питанні, в той час як країни Західної Європи вважають, що дебати про майбутнє Європи повинні спочатку прийти до обнадійливого завершення.

 

"До них належать Brexit і міграційний криза, і вони хотіли б почати подальші переговори про приєднання лише після того, як ці питання будуть вирішені", - сказав він.

Державний міністр зазначив, що одна з найбільш важливих причин, чому угорський уряд підтримує приєднання західнобалканських держав, полягає саме в тому, що вони відіграють ключову роль у нагляді за наземними міграційними маршрутами.

Такач заявив, що центральною темою переговорів зараз є можливий обмін територіями між Косово і Сербією, піднятий відповідними урядами обох країн, що є надзвичайно чутливим питанням.

"Однак це питання також вказує на те, що якщо західнобалканські держави здатні прийняти таке серйозне політичне рішення, а також досягти успіху в його реалізації, то вони готові до вступу в ЄС", - додав він.

Такач підкреслив той факт, що якщо буде знайдено рішення територіального обміну, яке повністю прийнятне як для сербського, так і для косовського урядів, і це рішення буде погоджено з міжнародним правом, то Угорщина підтримає його.

"Територіальний обмін може означати кінець конфлікту, який протягом багатьох років ускладнював відносини між Белградом і Приштиною, і який до цих пір також створював значний бар'єр для процесу приєднання", - сказав він.

Державний міністр заявив, що Угорщина прагне до того, щоб Чорногорія і Сербія стали повноправними членами Європейського Союзу до 2025 року.

Що стосується подальшого розширення, він зазначив, що згідно з рішенням Ради ЄС, переговори про вступ з Македонією і Албанією також планується почати в 2019 році.

"Європа буде єдиною тільки в тому випадку, якщо всі народи з європейською ідентичністю, культурою і традиціями стануть членами Європейського Союзу, і угорський уряд буде робити все можливе для цього", - підкреслив Такач.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан раніше висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО. За його словами, на заваді стоятиме бажання Росії відновити старий порядок.

МЗС України викликало угорського дипломата у зв'язку зі скандальними заявами угорського прем’єра.

Як відомо, Угорщина блокує проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні.


07 вересня 2018, 14:35
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Партію контрабандних сигарет виявили у позашляховику з дипломатичними номерами (ФОТО, ВІДЕО)

На Закарпатті СБУ блокувала збут фальсифікованого алкоголю на більше ніж 15 мільйонів гривень

Зеленський звільнив главу свого Офісу Богдана

Поліція Мукачівщини розшукує безвісти зниклу жінку

Мукачівські патрульні виявили у чоловіка, ймовірно, наркотичні речовини

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину