Рубрика: Суспільство

17 липня

Темпи вимирання жителів Землі виросли в тисячу разів, – науковці

foto

Земні види один за іншим зникають з обличчя нашої планети. Зараз вимирання відбувається набагато швидше, ніж раніше. Таку заяву зробили фахівці Університетського коледжу Лондона.

Люди, які далекі від біології, майже не помічають масштаби цього процесу. Тим не менш, вчені нагадують, що останнім часом найчастіше помітно скорочення білого носорога – найбільшого наземного тваринного після слонів. Фахівці вважають, що людство дійсно переживає за їх зникнення, що навіть вносить їх у червону книгу, створює документальні фільми, роблять м’які іграшки.

Однак людям часто немає ніякого діла до зникнення деяких видів жаб, жуків і грибів. Але темп їх вимирання вимагає не меншої уваги з боку людини.

В першу чергу, біорізноманіття дозволяє цілим екосистемам зберігатися на території мінливої планети. Ці екосистеми і відіграють важливу роль у тому, щоб сама планета залишалася колишньою, а людству було на ній комфортно. Через швидке вимирання деяких видів може призвести навіть до того, що повітря перестане очищатися і стане забрудненим.

Ситуація також ускладнюється і тим, що вимирають саме ті види, які справляють корисний вплив на екосистему Землі. В якості прикладу вчені просять уявити: чим обернулося б зникнення більшості медиків для людства в порівнянні з ситуацією, в якій би зникло стільки ж людей інших професій.

Нещодавно інша група вчених припустила, що рівновага між живими не дозволить життю зникнути незабаром після того, як воно з’явилося, а надалі розвинутися до сучасного стану. 

Джерело: Ukrhealth

 


17 липня 2018, 15:05
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


За перші два місяці 2019 року населення Закарпатської області зменшилася на 729 осіб

Відпочинок в кращому санаторії Моршина

Про пожежну безпеку розповідали рятувальники Закарпаття молодому поколінню (фото)

Поліція Закарпаття запрошує на роботу

Правоохоронці попереджають закарпатців про наслідки спалювання сухої трави

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину