Рубрика: Суспільство

27 червня

Комах-шкідників на Закарпатті заманюють в спеціальні пастки

foto

У 5 лісництвах ДП "Рахівське ЛДГ": Білотисянське, Щаульське, Устєріцьке, Говерлянське, Богданське, лісівники встановили (100) феромонних пасток ІВL – 3 та феромонний диспенсер IPSODOR, Польського виробництва.

Їх застосовують для своєчасного виявлення і моніторингу небезпечних шкідників. Особлива увага була приділена смерековим насадженням, пошкодженим короїдом-друкарем, який в останні роки активізувався на Закарпатті.

Як розповідають працівники державної лісової охорони, феромонні пастки знаходитимуться у лісових масивах у період масового льоту з кінця квітня по червень. Після закінчення терміну пастки з спійманими жуками будуть знищені.

Короїд-друкар мешкає на здорових і повалених деревах (повалених вітровалами та буреломами), в товщі дерев'яних колод, іноді пнів. При цьому беруть участь у розвідці та пошуку відповідного житла тільки чоловічі особини. У спекотне літо можуть вивестися послідовно три покоління, які завдадуть шкоди насадженню. Здорове дерево гине через 2-3 роки. Намагаючись захиститися, воно випускає в порожнині смолу і соки, але не витримує постійних вторгнень.

У разі виявлення осередків комах-шкідників лісу будуть проводитися санітарні заходи та підготовка рекомендацій щодо оздоровлення насаджень, складання прогнозу розвитку популяцій шкідників лісу на 2019 рік.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ


27 червня 2018, 10:42
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


За минулу добу на Закарпатті від COVID-19 щепили 3 225 осіб

За минулу добу від COVID-19 щепили понад 143 тисяч українців

Змінено умови роботи шкіл після виходу із "зеленої" зони

Україна посилює правила в'їзду

Прокуратура запобігла ліквідації двох дитячих шкіл мистецтв на Ужгородщині

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено