Рубрика: Суспільство

27 червня

Комах-шкідників на Закарпатті заманюють в спеціальні пастки

foto

У 5 лісництвах ДП "Рахівське ЛДГ": Білотисянське, Щаульське, Устєріцьке, Говерлянське, Богданське, лісівники встановили (100) феромонних пасток ІВL – 3 та феромонний диспенсер IPSODOR, Польського виробництва.

Їх застосовують для своєчасного виявлення і моніторингу небезпечних шкідників. Особлива увага була приділена смерековим насадженням, пошкодженим короїдом-друкарем, який в останні роки активізувався на Закарпатті.

Як розповідають працівники державної лісової охорони, феромонні пастки знаходитимуться у лісових масивах у період масового льоту з кінця квітня по червень. Після закінчення терміну пастки з спійманими жуками будуть знищені.

Короїд-друкар мешкає на здорових і повалених деревах (повалених вітровалами та буреломами), в товщі дерев'яних колод, іноді пнів. При цьому беруть участь у розвідці та пошуку відповідного житла тільки чоловічі особини. У спекотне літо можуть вивестися послідовно три покоління, які завдадуть шкоди насадженню. Здорове дерево гине через 2-3 роки. Намагаючись захиститися, воно випускає в порожнині смолу і соки, але не витримує постійних вторгнень.

У разі виявлення осередків комах-шкідників лісу будуть проводитися санітарні заходи та підготовка рекомендацій щодо оздоровлення насаджень, складання прогнозу розвитку популяцій шкідників лісу на 2019 рік.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ


27 червня 2018, 10:42
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Реабілітаційному центрі бурого ведмедя ННП "Синевир" з’явився новий мешканець

Послугами служби зайнятості з початку року скористалися біля 34 тисяч закарпатців

"Укрзалізниця" через низький попит тимчасово скасовує три поїзди до Закарпаття

В Україні стартує вакцинація препаратом Sinovac

Beauty поради - як відчувати себе неперевершеною?

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено