Рубрика: Суспільство

24 червня

У Британії запевняють: будівельники Стоунхенджа застосовували теорему Піфагора задовго до нього

foto

У новій книзі «Мегаліт» (мегаліт – споруда з кам’яних брил) експерти стверджують, що при будівництві знаменитого археологічного пам’ятника використовували теорему Піфагора, який народився лише два тисячоліття тому.

Про це повідомляє The Telegraph.

A new book claims Stonehenge was built using geometry not thought to exist in the stone age 

В опублікованій на день літнього сонцестояння книзі древня геометрія, яка застосовувалася при будівництві пам’ятників епохи неоліту, була переглянута. Відповідно до викладеного в ній дослідження, будівельники цих споруд знали про протяжність місячних і сонячних циклів і затемнень і при будівництві величезних кам’яних календарів спиралися на складну геометрію.

Так, в одній з ранніх споруд Стоунхенджа, що датується 2750 роком до н.е., чотири камені сформують прямокутник, який, в свою чергу, складається з двох ідеальних піфагоровських трикутників зі сторонами 5:12:13.

Один з авторів книги, експерт по мегалітах Робін Хіт навіть висловив припущення про те, що існує великий піфагорейський трикутник у британському ландшафті, який з’єднує Стоунхендж і острів Ланді.

Stonehenge in 2750 BC with the four marker stones picked out 
Стоунхендж в 2750 р. до н.е. з виділеними чотирма маркерними каменями

Піфагорова сума площ двох квадратів з боків трикутника дорівнює площі квадрата на гіпотенузі, була використана протягом тисячоліть, щоб допомогти будівельникам досягти ідеальних правих кутів.

Співавтор та редактор Джон Матьєно сказав: «Люди часто думають про наших предків як грубих печерних людей, але вони також були витонченими астрономами.

Вони застосовували піфагорейську геометрію понад 2000 років до народження Піфагора.

Ми бачимо, що використовуються трикутники та подвійні квадрати, які є простими версіями геометрії Піфагора. І тоді ми маємо цей синтез на різних ділянках сонячних і місячних чисел.

Ми також вважаємо, що ці люди не мали наукового розуму, але перш за все вони були астрономами та космологами. Вони вивчали довгі та важко зрозумілі цикли, і вони знали про це, коли вони почали планувати такі розташування, як Стоунхендж».

«Крім того, біля двох миль на північний схід від Стоунхенджа стояв Вудхендж, який також був побудований за допомогою трикутника 12:35:37.

Sites like Avebury also contain the triangles 
Такі розташування, як Авебері, також містять трикутники

Піфагорейські трикутники також були знайдені в Авебері, внутрішньому кільці храму друїдів в Інвернесі, Кастлеріг в Кесвіку, Камбрія, Барбрук в Дербіширі, Борвестон Риг, на кордонах із Шотландією і Давіот «B» в Абердінширі.», – додав він


24 червня 2018, 11:14
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Протягом минулої доби закарпатські митники оформили рекордну кількість «євроблях»

Українців попередили про спалах алергії

Поліція Закарпаття провела тактико-спеціальні навчання

Закарпатські патрульні відреагували на 125 викликів

На українсько-угорському кордоні незначні черги

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину