Рубрика: Суспільство

24 червня

В Ужгороді відзначили Івана Купала: з розпеченим вугіллям, стрибками через вогонь та плетінням вінків

foto

Відтворення первинних традицій в обласному центрі Закарпаття відбулося вже вчетверте

Закарпаття – багатонаціональний край. Тут переплелися традиції та звички різних народів. Окрім цього, вже не вперше в Ужгороді обласному центрі відзначають свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят.

В народі кажуть, що свято Купала ще називають святом молоді.
А вона в нас активна. От і організували представники ГО “Наше місто рідний дім”, а також спілки козацьких організацій міста Ужгорода чудове свято, яке нагадало про традиції предків.
Перш за все, важливим є день проведення – тут все за давніми традиціями. Ще програма відзначення.

Зрештою, не щодня в нас пускають вогняне колесо у річку Уж, стрибають через вогонь та ходять по розпеченому вугіллю і, не кожен день на Ботанічній набережній можна побачити, як біля костра плетуть віночки молоді закарпатські дівчата, опісля пускаючи квіти за течією.
Цього разу, організатори добре підготувалися. Вони розповідали багато цікавого присутнім про традиції та звичаї, коріння яких – ще з язичницьких часів. Щодо відмінностей, які прослідковуються ще з першого року святкування в Ужгороді, то тоді створили театралізоване дійство, вчора ж, 23 червня, акцент впав на відтворенні первинних традицій.
Звісно, не обійшлося на святі в українців без Гімну України, який заспівали усі присутні. Розважали гостей учасники ужгородського театру гумору «Шарж». Джерело. 


24 червня 2018, 10:28
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На протилежних берегах Тиси височіють дві обривчасті скелі - Скелі закоханих (фото)

Про безпечну поїздку подбали патрульні (фото)

Ювенали розповіли вихованцям ужгородського садочку про правила дорожнього руху та влаштували для діток цікаву фізкультрозминку

У парк Великого Березного "скидають" трупи тварин (фотофакт)

Шановні закарпатці, перед походом у гори обов’язково реєструйтеся в рятувальному підрозділі!

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину